LOADING

Type to search

Najczęstsze problemy ze stopami, jak sobie z nimi radzić?

Najczęstsze problemy ze stopami, jak sobie z nimi radzić?

Kasia grudzień 25, 2020
Share

Stopy to bardzo istotny element naszego ciała, które w większości przypadków są zaniedbywane. Dopiero w sytuacji, kiedy pojawią się pierwsze dolegliwości skupiamy na nich większa uwagę. Co może im się przytrafić oraz dlaczego właściwa pielęgnacja jest tak istotna?

Jakie problemy ze strony stóp mogą nas spotkać?

Już na wstępie warto zaznaczyć, że kiedy stopy są właściwie pielęgnowane, albo w przypadku pojawienia się pierwszych objawów choroby, leczenie rozpocznie się od razu – problemy ze stopami nie powinny wpływać negatywnie na samopoczucie oraz stan zdrowia. Jednakże, kiedy nic nie zrobimy takie dolegliwości jak odciski, modzele czy nagniotki wpływają w negatywny sposób na nasze życie. Wszystkie wymienione powyżej dolegliwości pojawiają się bardzo często. Mowa o zmianach skórnych, które są efektem tarcia bądź zbyt długim naciskiem. Występują one przede wszystkim u osób, które przez większą część dnia wciskają stopy w zbyt małe bądź źle dopasowane obuwie. Z odciskami można rozprawić się nawet w zaciszu własnego domu i nie wiąże się to z dużym dyskomfortem czy też poświęconym czasem. Chodzi przede wszystkim o stosowanie maści oraz kremów przeznaczonych specjalnie do walki z tego typu dolegliwościami. Ich działanie polega na zmiękczaniu odcisków, które w dalszej kolejności można szybko usunąć. Modzele to schorzenie, które wymaga wizyty u podologa. Pozbywa się ich przy pomocy frezarki. W niektórych przypadkach odciski uniemożliwiają normalne funkcjonowanie, a każdy krok wiąże się z bólem. W takiej sytuacji nie należy zwlekać, ale jak najszybciej udać się do specjalisty. Podologic, Clotrimazolum czy Flexitol to tylko propozycje, które pomogą w różnorodnych dolegliwościach oraz przyniosą bardzo szybką ulgę.

Wrastające paznokcie i grzybica stóp

Kolejny problem związany ze stopami to wrastające paznokcie. Objawia się przede wszystkim zaczerwienieniem oraz opuchlizną znajdującą się wokół paznokci. To efekt wrastania płytki paznokcia w wał skórny, który znajduje się wokół. Kiedy w początkowej fazie problem zostanie zignorowany można spodziewać się sporych krwawień i ropnych wysięków. Kiedy zauważymy u siebie wrastające paznokcie należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Stosuje się wtedy klamry ortonyksyjne oraz metodę kostki Arkady. Drugi sposób przynosi natychmiastowe rezultaty, dlatego cieszy się większą popularnością.

Warto pokrótce wspomnieć jeszcze o grzybicy stóp. To problem osób, które cały dzień spędzają w butach, a następnie udają się na saunę czy basen. Leczenie tej choroby jest problematyczne oraz wymaga czasu, dlatego należy robić wszystko aby się nie zarazić. Właściwa higiena pomoże uniknąć zarażenia się grzybicą i warto mieć to na uwadze.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment