LOADING

Type to search

Domowe sposoby na ból gardła?

Domowe sposoby na ból gardła?

Kasia grudzień 21, 2020
Share

Ból gardła to jeden ze skutków ubocznych przeziębienia, który nie ukrywajmy jest bardzo uciążliwy oraz męczący. Właśnie z tego względu zamiast faszerować się całym szeregiem leków warto sięgnąć po domowe sposoby na zwalczenie dolegliwości. Aloes do picia to świetny pomysł, ale czy jedyny?

Jak szybko poradzić sobie z bólem gardła?

Ból gardła minie w szybkim tempie w sytuacji, kiedy błona śluzowa zostanie odpowiednio nawilżona. Do tego zadania wykorzystuje się przede wszystkim różnego rodzaju płyny. Dobrze sprawdzi się ciepła herbata z dodatkiem miodu, napary ziołowe, rosół, a do tego można wykorzystać nawet ciepłą wodę. Smak nie odgrywa tutaj większej roli, picie ma za zadanie nawilżenie gardła, co z biegiem czasu sprawi, że wszystkie negatywne dolegliwości związane z przeziębieniem odejdą w niepamięć. Napój nie może być gorący, ale nie powinien też być zimny. W przypadku bardzo gorących napojów, istnieje zdecydowanie większe prawdopodobieństwo na zmaganie się w przyszłości z rakiem przełyku, dlatego należy ich całkowicie unikać.

Kolejny sposób to stosowanie roztworu soli fizjologicznej. Tak samo dobrze działa nawilżacz powietrza. Chodzi zarówno o model elektryczny, jak i ceramiczny, oba urządzenia wpłyną pozytywnie na kondycję gardła. Mokry ręcznik znajdujący się w bliskiej odległości od łóżka czy miska z gorącą wodą to sprawdzone metody naszych babć, które również nie zawiodą.

Jakie stosować płukanki na ból gardła?

W trakcie przeziębienia, jak również bólu gardła należy sięgać przede wszystkim po produkty w których występują spore ilości witaminy C. Wiele osób błędnie myśli, że największe ilości wspomnianej witaminy znajdziemy w cytrynie. Wcale tak nie jest, gdyż absolutnym numerem jeden jest pietruszka oraz czerwona papryka, dlatego należy je spożywać w jak największych ilościach. Aloes do picia to doskonałe rozwiązanie, kiedy zmagamy się z bólem gardła. Jest to związane z jego właściwościami łagodzącymi. Aloes do picia można przygotować w zaciszu własnego domu. Wystarczy rozgnieciona gałązka aloesu, którą zalewa się szklanką wody. Tak przygotowane połączenie należy pozostawić na kwadrans, a następnie odcedzić. Mieszanka idealne sprawdzi się dla osób, którym ból gardła uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Woda z solą to najstarszy sposób na leczenie chorego gardła. Wystarczy łyżeczka soli oraz litr wody. Taki roztwór wyleczy gardło, kiedy stosuje się go co godzinę, aż do wyleczenia dolegliwości. Ziołowe napary przygotowane przy pomocy tymianku, szałwii bądź rumianku wpłyną dobrze na ostry ból gardła i przyniosą jakże upragniona ulgę.

Woda z imbirem to szybki i łatwy sposób na chore gardło. Łyżkę imbiru zalewa się gorącą wodą, a następnie wzbogaca o miód oraz cytrynę. Tak przygotowana mieszanka powinna posłużyć do płukania gardła 3 razy w ciągu dnia.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment