LOADING

Type to search

Jak dbać o stopy?

Tags: ,

Jak dbać o stopy?

Kasia Styczeń 24, 2019
Share

Piękne stopy – marzenie każdego z nas. Narażone są one na wiele podrażnień i urazów. Jak zatem dbać o stopy? O tym wszystkim czytamy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

Jak dbać?   

Dbałość o stopy to nie jest najłatwiejsze zadanie. Skóra tego elementu ciała, chociaż jest gruba i ma dużo gruczołów potowych to, jest podatna na przesuszanie. Często na piętach i palcach tworzy się dość gruba warstwa zrogowaciałego naskórka, która sprzyja pęknięciom (niekiedy nawet do skóry właściwej).

Kąpiel

Najlepiej przeprowadzić kąpiel przy użyciu soli kosmetycznej. Najwięcej właściwości mają kompozycje z wykorzystaniem soli z Morza Martwego. Jeżeli nie mamy takiej soli, to wystarczy zwykła, kuchenna. Taka kąpiel odświeża, ale także pomaga łagodzić obrzęki i ujędrnić skórę. Stopy w wodzie trzeba trzymać około 15 minut.

Wygładzenie

Po wyjściu z kąpieli należy osuszyć stopy i usunąć skórki za pomocą patyczka do pedicure. Z kolei naskórek trzeba wygładzić za pomocą peelingu lub tarki drobnoziarnistej. Wybierając peeling najlepiej wybrać produkt przeznaczony specjalnie do stóp. Zawierają one zazwyczaj kryształy soli, drobinki pumeksu, a także olejki aromatyczne. Wszystkie te składniki odżywiają i wygładzają naskórek. Stopy trzeba jeszcze posmarować kremem natłuszczającym. Nawilży on i zmiękczy stopy. Jeżeli skóra jest przesuszona to szybko rogowacieje. Właśnie z tego względu należy zadbać o jej prawidłowe nawilżanie.

Paznokcie

Dbając o stopy, nie możemy zapomnieć również o paznokciach. Przede wszystkim paznokcie muszą być skrócone tak, aby niewiele wystawały poza opuszki palców. Zgrubiały naskórek znajdujący się wokół nich należy usunąć tarką. Pamiętajmy także, że popękany naskórek lepiej usuwać za pomocą tarki, niż pumeksu, gdyż sprzyja on rozmnażaniu się bakterii.

Relaks dla stóp

Możemy także zainwestować w sprzęt do pielęgnacji stóp. Hydromasażer do stóp pomoże nam się zrelaksować, poprawi krążenie krwi, zredukuje napięcie i wpłynie pozytywnie na stan naszych stóp. Taki sprzęt to wydatek od kilkudziesięciu, do kilkuset złotych. Hydromasażer to też świetny pomysł na prezent, zwłaszcza dla osób, które mają stojącą pracę i po całym dniu potrzebują wytchnienia dla zmęczonych nóg. Pożyczki przez Internet mogą nam pomóc w takim zakupie, jeśli nie będziemy mieli wystarczających oszczędności na ten cel. Pożyczki przez Internet można uzyskać w bardzo krótkim czasie, jeśli więc zależy nam na szybkim zakupie, to takie rozwiązanie może być dla nas dobrym pomysłem. Pamiętajmy jednak o tym, że pożyczki przez Internet wymagają terminowej spłaty.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment