LOADING

Type to search

Zioła i herbatki wspomagające odchudzanie – czy naprawdę działają?

Zioła i herbatki wspomagające odchudzanie – czy naprawdę działają?

Kasia Październik 21, 2020
Share

Osoby odchudzające się, często sięgają po zioła i herbaty wspomagające odchudzanie oraz ułatwiające detox organizmu. Mają nadzieję, że kilogramy zaczną spadać jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – szybko i bez wysiłku. Czy to możliwe? Jaki wpływ na odchudzanie mają zioła?

Jak przeprowadzić detox organizmu?

Walkę o upragnioną figurę, warto rozpocząć od usunięcia z organizmu toksyn oraz szkodliwych, zbędnych produktów przemiany materii. Pozwala to odpocząć układowi trawiennemu i rozpocząć odchudzanie z czystą kartą. Prawidłowo przeprowadzony detox organizmu pozwoli nam poczuć się lepiej, odzyskać energię i chęci do życia. Odtruwanie organizmu możemy przeprowadzić stosując 2-dniową głodówkę, dietę jednostronną, polegającą na jedzeniu jednego produktu przez kilka dni, dietę sokową, lub dietę ubogą w sztuczne składniki i bogatą w produkty posiadające naturalne właściwości odtruwające. Oczyszczanie organizmu wspomóc można, stosując naturalne zioła i pijąc specjalne herbaty.

Właściwości ziół i herbat odchudzających

Zioła od bardzo dawna są wykorzystywane w medycynie i lecznictwie. Nic dziwnego, posiadają szereg pozytywnych właściwości. W diecie odchudzającej szczególnie zalecane są:

 • Yerba Mate – napar z liści ostrokrzewu paragwajskiego, ma zdolność rozkładania tłuszczów do wolnych kwasów tłuszczowych, przyspiesza przemianę materii i daje uczucie sytości.
 • Lubczyk – stymuluje układ trawienny do pracy, reguluje fermentację jelitową oraz ma silne działanie moczopędne. Radzi sobie ze wzdęciami, niestrawnością i łagodzi ból brzucha.
 • Zielona herbata przyśpiesza przemianę materii oraz pomaga usunąć nadmiar wody i toksyn z organizmu.
 • Pokrzywa – wspomaga detox organizmu i działa moczopędnie.
 • Guarana posiada najwyższą zawartość kofeiny wśród ziół. Hamuje odkładanie się tkanki tłuszczowej i wspomaga jej spalanie.
 • Fiołek trójbarwny – wykazuje silne działanie odtruwające i oczyszczające z toksyn, stymuluje metabolizm.
 • Karczoch zwyczajny – reguluje poziom cholesterolu we krwi i wpływa na utrzymanie prawidłowej masy ciała.
 • Mięta – reguluje trawienie, wzmaga produkcję soku żołądkowego.
 • Mniszek pospolity – Poprawia trawienie i pobudza wątrobę do pracy. Wpływa na produkcję soków żołądkowych i żółci.
 • Krwawnik pospolity – poprawia przyswajanie składników odżywczych i poprawia trawienie.
 • Babka plesznik i siemię lniane – zwiększają uczucie sytości i hamują apetyt.

Efekty stosowania ziół i herbat wspomagających odchudzanie

Ziemia obficie obdarowała nas dobrodziejstwami natury. Jednak żadne zioła i herbaty nie pomogą zgubić nam zbędnych kilogramów, jeżeli będziemy opychać się wysoko przetworzonym, niezdrowym, wysokokalorycznym pożywieniem. Zioła skutecznie wspomagają proces odchudzania, jednak bez wprowadzenia zmian i zmiany nawyków nie spowodują spadku masy ciała. Właściwie przeprowadzony detox organizmu, zdrowa, zbilansowana dieta i regularny ruch to klucz do sukcesu.

Tags:

Leave a Comment