LOADING

Type to search

Zabiegi, które możesz i powinnaś wykonać latem!

Tags: , ,

Zabiegi, które możesz i powinnaś wykonać latem!

Kasia wrzesień 2, 2021
Share

Jeśli interesujesz się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej, zapewne wiesz, że latem nie wszystkie z nich są wskazane. Wysokie temperatury i nasłonecznienie są często przeciwwskazaniem dla wielu z nich. Na szczęście nie musisz z nich rezygnować całkowicie! Istnieje grupa zabiegów, które wręcz warto wykonać w okresie letnim! Które z nich zasługują na szczególną uwagę? Wyjaśniamy!

 Profilaktycznie lub regeneracyjnie

Latem nasza skóra narażona jest na działanie wielu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Dlatego warto ją wcześniej wzmacniać i stosować profilaktycznie zabiegi, które wpłyną na jej doskonałą kondycję. W tym celu świetnie sprawdzi się Sunekos. Jest to wyjątkowy preparat, będący opatentowanym połączeniem 6 aminokwasów i kwasu hialuronowego. Podaje się go do skóry za pomocą iniekcji. Na skutek działania preparatu dochodzi do stymulacji fibroblastów i tworzenia przez nie nowego kolagenu i elastyny. Dzięki temu skóra staje się bardziej elastyczna i ujędrniona. Zabieg ten działa także antyoksydacyjnie. Terapię Sunekos można również zastosować po powrocie z urlopu w celu regeneracji zmęczonej słońcem skóry, dla jej rozświetlenia, wygładzenia, odżywienia, głębokiego nawilżenia oraz zniwelowania drobnych zmarszczek powstałych w wyniku fotostarzenia. Jest to więc zabieg, który śmiało możesz wykonywać latem, a wręcz jest wskazany przy okazji wyjazdu lub powrotu z urlopu.

Nie każdy laser jest zakazany latem!

Istnieje grupa zabiegów, których powinno się unikać latem. Do szczególnie zakazanych należą te z wykorzystaniem lasera np. depilacja laserowa. Musisz jednak zwrócić uwagę, że chodzi o działanie lasera na zewnątrz skóry i w miejscach na ciele, które są odsłonięte na działanie słońca. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej w stosunku do procedur laserowych działających „od wewnątrz”. Zabiegiem, który możesz bezpiecznie wykonać w okresie letnim jest Endolift. To małoinwazyjny, niechirurgiczny zabieg, który stymuluje przebudowę struktury skóry, prowadzi do jej natychmiastowego napięcia oraz redukuje jej wiotkość. Działa na nią od środka, dlatego możesz wykonać go latem (ale pamiętaj, intensywne opalanie zostaw na późniejszy czas). Można go stosować zarówno na twarz w celu liftingu oraz lekkiej wolumetrii, jak i na ciało dla ujędrnienia oraz wyszczuplenia poprzez redukcję tkanki tłuszczowej.

Skonsultuj się z lekarzem i ciesz się latem!

Lato to szczególny czas, gdyż wiele z nas, widząc na horyzoncie zbliżający się urlop, rezygnuje z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Wiele z nich rzeczywiście powinno się zaplanować z większym odsunięciem w czasie, aby nie narażać skóry na powstanie m.in. niechcianych przebarwień. Są też takie, które wręcz warto wykonać w tym czasie, aby przygotować skórę na kontakt ze słońcem lub naprawić powstałe już uszkodzenia. Nie musisz obawiać się także niektórych mocniejszych procedur liftingujących lub wyszczuplających, jeśli widzisz potrzebę przeprowadzenia u siebie takich zabiegów. Skonsultuj się z lekarzem i zobacz, że z niektórych procedur możesz korzystać bez problemu nawet w okresie letnim.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment