LOADING

Type to search

Wstydliwy problem? Jak depilować wąsik

Tags: , ,

Wstydliwy problem? Jak depilować wąsik

Kasia Październik 30, 2019
Share

Owłosienie jest nieodłącznym elementem każdego z nas. Włosy, choć czasem nieestetyczne, miały i mają swoje określone funkcje. Całe ciało ludzkie pokryte jest włosami lub delikatnym meszkiem, wręcz niedostrzegalnym gołym okiem. Jedynie wewnętrzna część ludzkich dłoni i stóp pozbawiona jest owłosienia. Względy estetyczne skłaniają nas coraz częściej do tego, by owłosienia się pozbywać. I choć dumny wąs na męskiej twarzy przeżywa prawdziwy renesans popularności, tak wąsik u pań jest kulturowo i estetycznie niepożądany. Jak się więc go pozbyć raz na zawsze?

Akceptacja swojego ciała, swojego wyglądu i czasami, zwłaszcza przez innych postrzeganych tak, wad i niedoskonałości jest niesłychanie istotna. Nie warto, w dobie dostępnej na wyciągnięcie ręki możliwości zmiany swoich kształtów, zniwelowania naturalnych charakterystycznych cech, podążać ślepo za chęcią bycia ideałem, chęcią bycia kopią osób uznanych społecznie za wzór piękna. Jednak w tym wszystkim warto pamiętać, że konieczne jest, by czuć się w swoim ciele dobrze. To poczucie bycia wystarczająco dla siebie pięknym odbije się w poczuciu własnej wartości, w pewności kroku, podniesionej głowie.

Dla wielu kobiet wstydliwym „problemem” jest widoczny nad górną wargą wąsik. Choć jest on obecny na twarzy każdej z kobiet, to ze względu na kolor owłosienia lub poziom hormonów może być u jednych wręcz niezauważalnym meszkiem, a u innych pań będzie bardziej zauważalny. Z pewnością, nawet jeśli jesteśmy posiadaczkami mocnego owłosienia, nie powinien on nas zawstydzać. Istnieje wiele zabiegów kosmetycznych, by się szybko pozbyć tego „problemu”. Sprawdź, która metoda będzie najskuteczniejsza.

Metod pozbycia się niechcianego owłosienia twarzy jest kilka. Począwszy od domowych sposobów mających na celu rozjaśnienie ciemnych włosków nad wargą, przez znaną od setek lat metodę cukrowania – usuwania włosków przy pomocy pasty cukrowej, która to metoda jest znacznie mniej bolesna od wosku, bowiem przykleja się on także do skóry, nie tylko do owłosienia, przez depilację mechaniczną pęsetą aż po depilację laserową. Zwolenniczek każdej metody jest wiele, każda z nich ma swoje zalety. Jedno jest pewne – najgorsze, co możesz zrobić, to golić owłosienie golarką lub maszynką jednorazową. Po takim usunięciu możesz być pewna, że włosy będą odrastać coraz grubsze i twardsze.

Jeśli chcesz skutecznie usunąć owłosienie twarzy, wypróbuj depilację przy użyciu lasera. Depilacja laserowa wąsika nie jest metodą bolesną – laser ze specjalną głowicą, przeznaczoną do usuwania włosków z niewielkich powierzchni, sprawi, że w ciągu pięciu minut pozbędziesz się niechcianego owłosienia. Niewielkie wymiary głowicy dają pewność, że laser dotrze do trudno dostępnych obszarów twarzy – usuwanie wąsika odbywa się najczęściej przy depilacji także baków, czoła, skroni, okolic brody czy policzków.

Depilacja laserowa okolic twarzy nie jest bolesna – poszczególne „strzały” wiązki lasera można porównać go delikatnego ugryzienia komara. Jedynie taka forma depilacji da Ci gwarancję, że pozbędziesz się wąsika raz na zawsze. Efekt gładkiej skóry uzyskasz po poddaniu się od 5 do 8 zabiegom. Jesień i zima to doskonały czas na zadbanie o swój wygląd i komfort. Niewiele słonecznych dni pomoże w pielęgnacji skóry, mimo wszystko pamiętaj, by koniecznie przed każdym wyjściem na zewnątrz posmarować depilowaną okolicę kremem z wysokim filtrem.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment