LOADING

Type to search

Walka ze zmarszczkami

Tags: ,

Walka ze zmarszczkami

Kasia październik 1, 2018
Share

Zmarszczki to element, z którym walczy wiele kobiet. Praktycznie każda osoba nie lubi tego widoku, gdy staje przed lustrem i zauważa kolejne pojawiające się zmarszczki. De facto upływu wieku nie jesteśmy w stanie oszukać. Z drugiej strony możemy dla swojego wyglądu zrobić coś, dzięki czemu będzie on bardziej dla nas zadowalający. Walka ze zmarszczkami zazwyczaj sprowadza się do stosowania różnych kosmetyków, różnych kremów. Poza tym również możemy poddawać się zabiegom, aczkolwiek w tym względzie ważne jest to, aby udawać się do renomowanej kliniki, w której wszelkie zabiegi będą dla nas w pełni bezpieczne.

Zadbaj o twarz

Kosmetologia oczywiście nie stoi w miejscu, a na rynku pojawia się coraz większa ilość coraz lepszej jakości kosmetyków. W ostatnim czasie mamy do czynienia z pojawieniem się na rynku kosmetyków z zawartością bakuchiolu. Jak dotychczas, podstawowym elementem, który był stosowany na zmarszczki, był retinol.  Retinol jest pochodną witaminy A i bardzo skutecznie wpływa zarówno na zmarszczki jak i na różnego rodzaju przebarwienia. Jednakże kosmetyki z zawartością retinolu mogą działać na ludzką skórę uczulająco. Poza tym w niektórych przypadkach możemy również mówić o działaniu drażniącym. Dlatego też zastosowanie bakuchiolu to nowość, która daje jeszcze większą nadzieję. Bakuchiol to również retinoid, ale jest on pochodną roślinną. Tym samym nie mamy tutaj do czynienia z żadnym zagrożeniem dla ludzkiej skóry.

Jak wygładzić zmarszczki?

Wedle prowadzonych badań bakuchiol powoduje wygładzenie zmarszczek, wyrównanie powstających na skórze bruzd, a poza tym również powoduje usunięcie różnego rodzaju przebarwień. Walka ze zmarszczkami na pewno nie jest łatwa, na pewno trzeba powziąć właściwe środki. Nie warto stosować tych kosmetyków, która są tanie i nie działają w odpowiedni sposób. Poza tym również nie warto na pewno na siłę próbować wygładzać każdej zmarszczki, które przecież są wynikiem naszego doświadczenia, upływu lat. Pewnych kwestii nie jesteśmy w stanie uniknąć, ale na pewne zdecydowanie mamy wpływ.

Tags:
Previous Article
Next Article

You Might also Like

Leave a Comment

Next Up