LOADING

Type to search

Sekret dobrego związku

Sekret dobrego związku

Kasia sierpień 17, 2018
Share

Psychika i podejście do różnych kwestii w codziennym życiu jest w przypadku kobiet i mężczyzn zupełnie odmienne. Oczywiście gdy mamy do czynienia z początkiem związku, z uczuciem zakochania, to na wiele kwestii spoglądamy przez przysłowiowe różowe okulary. W podświadomości mamy nadzieję, że partner się zmieni, a może jesteśmy przekonani, że to było tylko jednorazowe, że tak naprawdę jesteśmy w stanie go zmienić i nasze małżeństwo, nasz związek zawsze będzie idealny. Tymczasem przyszłość okazuje się odmienna od naszych wyobrażeń.

Małżeńskie kłótnie

Często mamy do czynienia z dwojgiem samotnych osób w związku. Jesteśmy ze sobą, bo mamy takie przyzwyczajenie, bo mamy wspólny kredyt na mieszkanie, bo boimy się być same, bo presja rodziny i tak de facto możemy wymienić jeszcze kilka powodów. Sekretem dobrego związku jednakże na pewno nie jest to, aby po prostu być i to wszystko. Nie chodzi wyłącznie o to, aby się nie pozabijać, ale o to, aby być ze sobą szczęśliwym. Nie unikniemy kłopotów, problemów, kłótni, nieporozumień, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozmawiać o swoich oczekiwaniach, marzeniach, obawach, ograniczeniach, aby wychodzić im na przeciw. W tym względzie wystarczy być i nic więcej. Każda kobieta mniej lub bardziej świadomie pragnie księcia na białym rumaku, który się nią zaopiekuje. Mimo, że mamy różne doświadczenia, które nas kształtują, to jednak gdzieś w podświadomości mamy również obraz idealnego związku, do którego chcemy dążyć.

Idealny związek

Sekretem dobrego związku nie jest seks, randka w świetle księżyca, nie są dobre zarobki pozwalające na wspólne korzystanie z różnych przyjemności. Nie jest nim piękny dom, ładnie urządzone mieszkanie, posiadanie dzieci, psa, samochodu. To wszystko są elementy istotne, wpływające na jakość związku, ale nie stanowiące jego podstawy. Sekretem udanego związku jest dogłębne poznanie mężczyzny, z którym się jest zaakceptowanie go. Działa to oczywiście również w drugą stronę. Pozwolenie na to, aby ktoś nadal był sobą to najkrótsza droga do szczęścia.

Tags:
Previous Article
Next Article

You Might also Like

Leave a Comment

Next Up