LOADING

Type to search

Pielęgnacja cery problematycznej w trzech prostych krokach!

Tags: , ,

Pielęgnacja cery problematycznej w trzech prostych krokach!

Kasia Listopad 17, 2019
Share

Cera problematyczna jest jednym z najbardziej kłopotliwych typów skóry. Skłonna do powstawania niedoskonałości wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednak jak się okazuje czasami wystarczy naprawdę niewiele by móc pochwalić się nieskazitelnie wyglądającą cerą. Dzisiaj skupimy się na codziennej pielęgnacji skóry problematycznej. Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się zdrową i promienną cerą każdego dnia!

Cera problematyczna – charakterystyka

Jak zapewne wiesz wyróżniamy cztery podstawowe typy cery – suchą, normalną, mieszaną i tłustą. O skórze problematycznej mówimy wówczas, kiedy na naszej cerze zaczynają pojawiać się liczne niedoskonałości w postaci wyprysków, zaskórników, wągrów, rozszerzonych porów, przebarwień itp. Z cerą problematyczną (trądzikową) najczęściej walczą posiadaczki skóry mieszanej i tłustej. Przyczyną występowania niedoskonałości mogą być czynniki genetyczne, zaburzenia hormonalne bądź też stosowanie nieodpowiedniej pielęgnacji. Niewłaściwie dopasowane kosmetyki bardzo często są jednym z głównych powodów pojawiania się problemów skórnych. W tym wypadku wystarczy zmienić dotychczasowe złe nawyki pielęgnacyjne by cera odzyskała piękny wygląd. W sytuacji, kiedy niedoskonałości wywołane są zburzeniami hormonalnymi lub predyspozycjami genetycznymi, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skonsultowanie się z dermatologiem i wdrożenie profesjonalnej terapii przeciwtrądzikowej.

Trzy kroki do pięknej skóry!

Cera problematyczna wymaga zastosowania odpowiednich kosmetyków. Jeżeli chodzi o preparaty dla skóry ze skłonnością do powstawania niedoskonałości, to tutaj najkorzystniejsze jest użycie kosmetyków profesjonalnych, tego typu produkty znajdują się między innymi w ofercie Nanili – marki zajmującej się tworzeniem produktów dla salonów kosmetycznych i codziennej domowej pielęgnacji.

Krok pierwszy – oczyszczanie

To najważniejszy etap pielęgnacyjny cery problematycznej, który zazwyczaj dzielimy na dwie części – czyli demakijaż oraz właściwe oczyszczanie skóry. Do tego celu najlepiej sprawdzą się delikatne żele micelarne, które w sposób skuteczny usuwają makijaż i zanieczyszczenia bez dodatkowego podrażniania skóry.

Krok drugi – złuszczanie

Regularne usuwanie martwego naskórka dogłębnie oczyszcza skórę, dzięki czemu zmniejsza się widoczność porów i blizn potrądzikowych, znacznemu rozjaśnieniu ulegają także znajdujące się na skórze przebarwienie. Tak przygotowana skóra jest idealnie przygotowana na wchłonięcie aktywnych składników zawartych w preparatach pielęgnacyjnych.

Krok trzeci – nawilżanie

Wbrew pozorom także cera problematyczna wymaga odpowiedniego nawilżania, zbyt częste stosowanie produktów o działaniu matującym może wysuszać skórę, co w efekcie przyczyni się do zwiększenia produkcji sebum, a tym samym powstawania niedoskonałości. W tym wypadku warto postawić na skoncentrowane serum oraz lekki krem nawilżający.

Tags:

Leave a Comment