LOADING

Type to search

Nici liftingujące – jeden ze sposobów na lifting twarzy bez skalpela

Nici liftingujące – jeden ze sposobów na lifting twarzy bez skalpela

Kasia Grudzień 7, 2018
Share

Na rynku medycznym możemy dziś spotkać wiele skutecznych metod odmładzających. Przez długi czas liderem w tej kategorii był tradycyjny lifting chirurgiczny – choć skuteczny, bardzo mocno ingerował w organizm pacjenta, wymagał długiej i uciążliwej rekonwalescencji, a przy tym był dość bolesny. Jeszcze kilkanaście lat temu osoby, które z różnych względów nie mogły lub nie chciały poddać się operacjom plastycznym, miały ograniczony wybór wśród zabiegów odmładzających. Dziś natomiast wachlarz terapii odmładzających jest tak szeroki, że pacjentom często trudno zdecydować się na jeden zabieg. Naszą propozycję stanowi zabieg wszczepiania nici liftingujących, który według lekarzy jest jednym z doskonalszych sposobów na lifting twarzy bez skalpela. Wraz ze specjalistami z Bieńkowscy Clinic podpowiadamy, na czym polega i jakie efekty jest w stanie przynieść.

Nici chirurgiczne – lifting twarzy bez skalpela

Od kiedy odkryto korzystny wpływ nici chirurgicznych na konturowanie twarzy oraz możliwość skutecznego cofania oznak starzenia skóry, ten zabieg stał się jedną z ulubionych metod odmładzających pacjentów gabinetów medycyny estetycznej. Podskórne umieszczenie specjalistycznych nici na wybranym obszarze twarzy lub ciała pozwala na odpowiednie napięcie skóry i korygowanie zmarszczek. Efekty zabiegu są porównywalne z efektami tradycyjnego liftingu twarzy, ale różnica w tym przypadku jest znacząca – nie istnieje potrzeba użycia skalpela, przez co czas rekonwalescencji ulega wyraźnemu skróceniu. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie podkreślają, że nici liftingujące mają za zadanie pełnić funkcję naturalnego rusztowania dla osłabionej skóry, a przy tym stymulować produkcję kolagenu i elastyny, czyli białek odpowiedzialnych za prawidłowe ujędrnienie skóry. Po upływie kilkunastu miesięcy nici zazwyczaj rozpuszczają się, ale sam efekt jędrnej, uniesionej i wyraźnie odmłodzonej skóry twarzy może utrzymać się nawet przez kilka lat.

Bezoperacyjny lifting twarzy – czy nici liftingujące są bezpieczne?

Wszczepianie nici liftingujących należy do mało inwazyjnych, a przy tym bardzo bezpiecznych procedur zabiegowych. W Bieńkowscy Clinic zabieg wykonywany jest przez specjalistów mających wieloletnie doświadczenie w medycynie estetycznej, a ich indywidualne podejście oraz korzystanie jedynie ze sterylnych i jednorazowych igieł oraz kaniuli, na których umieszcza się nici, zapewnia pełne bezpieczeństwo. Bardzo ważne jest to, że zabieg nie wymaga wykonywania nacięć na skórze, co dodatkowo skraca czas niezbędnej rekonwalescencji. W większości przypadków już następnego dnia pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.

Różne rodzaje nici liftingujących

Na rynku medycznym możemy spotkać się z kilkoma rodzajami nici liftingujących. W ofercie Bieńkowscy Clinic znajdziemy m.in. rewitalizujące i biowchłanianlne nici PDO, jak również elastyczne i silikonowe nici Spring Thread. Stanowią prawdziwy przełom w niechirurgicznym liftingu twarzy, pozwalając na uzyskanie jak najbardziej optymalnych rezultatów zabiegów. To, jakie nici zostaną ostatecznie użyte przy zabiegu, warto ustalić ze specjalistą bezpośrednio na wizycie konsultacyjnej. Lekarz po wnikliwej analizie stanu naszej skóry, wywiadzie lekarskim oraz poznaniu naszych osobistych preferencji dobierze dla nas najlepszą metodę odmładzania twarzy. W jednym i drugim przypadku pierwszymi efektami będziemy mogli cieszyć się już bezpośrednio po opuszczeniu gabinetu lekarskiego.

Więcej informacji na temat nici liftingujących znajdziesz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/nici-liftingujace-spring-thread/. Pytaj też o szczegóły bezpośrednio w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment