LOADING

Type to search

Innowacyjne kosmetyki regenerujące – jaki mają skład, na czym polega ich wyjątkowość?

Innowacyjne kosmetyki regenerujące – jaki mają skład, na czym polega ich wyjątkowość?

Kasia Kwiecień 12, 2019
Share

Coraz więcej świadomych kobiet wybiera polskie kosmetyki naturalne, które wyróżniają się bezpiecznym składem. I choć efekty ich stosowania mogą być różne, często decydujące jest ich działanie regeneracyjne. A jakie składniki aktywne powinny w sobie mieć, aby być skuteczne?

Komórki macierzyste

Coraz częściej możesz spotkać się z tym, że na opakowaniach kosmetyków widnieje informacja o tym, że ich składnikiem są komórki macierzyste. Co to oznacza? Jakie jest ich działanie? Są to komórki posiadające zdolność do samoodnawiania się oraz różnicowania. W praktyce choć same nie są wyspecjalizowane, to mogą stanowić bazę wielu innych komórek. Niestety jest tak, że z wiekiem procesy te zachodzą coraz wolniej, a skórze zaczyna brakować elastyczności, jest źle odżywiona. I wtedy kurację kosmetyczną warto wzbogacić komórkami macierzystymi. Istotne jest jednak to, skąd one pochodzą.

Innowacyjne kosmetyki regenerujące z Revitacell zawierają chronione patentami składniki, takie jak komórki macierzyste Biocervin MIC-1, które pozyskiwane są z poroża jelenia szlachetnego. A co je wyróżnia? W przeciwieństwie do roślinnych komórek macierzystych, zawierają kompleks aktywnych czynników białkowych zbliżonych do tych, które występują w ludzkim organizmie.

Dzięki nim skóra jest pobudzona do produkcji kolagenu i elastyny, regeneruje się, a w konsekwencji – wygląda młodziej, jest dobrze odżywiona. Jednak to nie jedyny składnik, który znajdziesz w regenerujących, naturalnych kosmetykach do twarzy.

Witamina E

Witamina E w kosmetyce nazywana jest witaminą młodości. Posiada silne działanie przeciwutleniające, zmniejsza stres oksydacyjny i chroni komórki przed wolnymi rodnikami. Słynie głównie ze swoich właściwości regeneracyjnych, dlatego powinny ją stosować osoby, których skóra jest skłonna do podrażnień, powstawania stanów zapalnych.

Co istotne, wygładza też zmarszczki oraz poprawia elastyczność cery. I nie oznacza to, że powinna być stosowana wyłącznie przez osoby starsze – warto używać kosmetyków z jej wykorzystaniem profilaktycznie, wtedy zwiększa się szansa na opóźnienie procesów starzenia skóry.

Ponadto naturalne kosmetyki do włosów również często zawierają w sobie witaminę E, ponieważ regeneruje ona nie tylko cerę, ale również włosy i paznokcie.

Witamina B5

Kolejnym składnikiem, który powinien znaleźć się w kosmetykach regenerujących jest kwas pantotenowy, znany również jako witamina B5 lub D-pantenol. Choć występuje on skórze i włosach, często dochodzi do jego niedoboru, co powoduje szorstkość, łuszczenie się naskórka.

Co prawda D-pantenol kojarzony jest głównie ze swoich właściwości łagodzących i przeciwzapalnych, to warto pamiętać, że oprócz tego zmniejsza utratę wody, dzięki czemu odpowiada za odpowiednie nawilżenie skóry. Stymuluje tez podziały komórkowe, przez co często jest stosowany podczas leczenia blizn.

Na koniec chcielibyśmy wyjaśnić, że nie zawsze duża ilość składników naturalnych w produkcie kosmetycznym świadczy o jego jakości. Muszą one być odpowiednio dobrane do potrzeb danej skóry, występować w optymalnym stężeniu. Dlatego jeśli zależy Ci na regeneracji skóry zwróć uwagę na to, aby produkty, których używasz, zawierały właśnie te najważniejsze składniki.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment