LOADING

Type to search

Odzież damska i ubrania, które powinny znaleźć się w Twojej garderobie

Odzież damska i ubrania, które powinny znaleźć się w Twojej garderobie

Kasia sierpień 21, 2020
Share

Co kryje się pod nazwą odzież damska? Jest to najczęściej kupowany towar zaraz po artykułach spożywczych. Można śmiało rzec, że sklepowe półki i wieszaki „pękają w szwach” od kobiecych fatałaszków i innych dodatków, a kuszące witryny sklepowe, nie pozwalają przejść obok nich obojętnie. Każda kobieta namiętnie poszukuje swojego punktu G, który ukryty jest na końcu słowa shopping.

Kto stoi za zakryciem ciała?

To właśnie płci pięknej możemy zawdzięczać okrycia wierzchnie. To przecież kobiety opanowały do perfekcji świat mody już w czasach prehistorycznych. Za powstaniem ubrań stoi także kobieca fizjologia. W dawnych czasach liście zakrywały miesięczne dolegliwości menstruacyjne kobiet. Tym oto sposobem świat doszedł małymi kroczkami do zakrywania ciała ubraniami.

Co wchodzi w skład odzieży damskiej?

Jest „to coś” co sprawia, że kobieta czuje się piękna i dowartościowana. Obecnie moda stała się bardzo ważnym elementem naszego życia. Asortyment mody często łączy ze sobą wiele styli: od eleganckich, po casualowe. Każda z nas czuje potrzebę odświeżenia swojego wizerunku, najlepiej nie wydając przy tym całego majątku.

Pod jednym wspólnym mianownikiem „odzież damska” kryje się:

  • wszelkie części garderoby,
  • bielizna,
  • dodatki ( apaszki, chusty, szaliki, rękawiczki, opaski, itp.)
  • torebki.

Rynek mody oferuje wiele kreatywnych stylizacji zarówno dla nastolatek jak i kobiet dojrzałych. Pozwala nam to stworzyć perfekcyjny strój na każdą okazję, oraz zaopatrzyć się przy tym w okrycia wierzchnie, które pełnią podwójną rolę, w zasadzie łączą przyjemne z pożytecznym. Automatycznie stają się częścią naszej stylizacji, a zarazem chronią przed złymi warunkami atmosferycznymi. Zestawy do szkoły, pracy, czy też na uczelnię, na spotkanie przy kawie z przyjaciółkami, do życia codziennego, wyjścia na siłownię, przeznaczone do uprawiania sportu, na randkę, na spacer po plaży, czy wyjazd na wymarzone wakacje. Istnieje powiedzenie „nie szata, zdobi człowieka”, ale z pewnością idealnie dobrane stylizacje dodadzą szyku i pewności siebie każdej kobiecie.

Czy metka na ubraniu jest definicją naszego stylu?

W niektórych społeczeństwach to właśnie odzież damska utożsamiana jest z zamożnością portfela lub statusem społecznym. My staramy się obalać ten mit. Otóż nie musisz być wcale milionerką, czy gwiazdą filmową, aby być dobrze ubraną.

Metki znanych marek kompletnie nas nie definiują. W świecie mody liczy się przede wszystkim wyczucie stylu. Czasem musisz po prostu dać się ponieść fantazji, starając się nie zapomnieć o tym, aby przeglądać czasem odzież damską najmodniejszą w tym sezonie. Nie możesz przecież pozwolić sobie na to, aby „wypaść z gry”. Kobieta musi we wszystkim zachować kluczowe słowo- umiar.

Tags:

Leave a Comment