LOADING

Type to search

Łysienie? Problem z głowy! Poznaj przeszczep włosów Smart Graft

Łysienie? Problem z głowy! Poznaj przeszczep włosów Smart Graft

Kasia Sierpień 19, 2019
Share

Zakola nad czołem, łysina na środku głowy, przerzedzenia na całej powierzchni skóry głowy – to najczęstsze postaci łysienia, z którymi zmagają się głównie mężczyźni. Ale nadmierne wypadanie włosów dotyczy również kobiet. Zabieg Smart Graft to najnowocześniejsza metoda zagęszczania włosów – zajmuje mniej czasu niż tradycyjne procedury i jest od nich znacznie skuteczniejsza, a do tego nie pozostawia nieestetycznych blizn. Polecany jest zarówno mężczyznom, jak i kobietom.

Smart Graft a tradycyjna transplantacja włosów

Tradycyjne metody przeszczepu włosów, polegające na wycięciu całych płatów skóry (FUT, metoda paskowa, “strip”), często pozostawiały po sobie cienką, ale zauważalną bliznę na skórze głowy. Linia przeszczepionych włosów również nie wyglądała naturalnie. Przeszczep włosów Samrt Graft to całkowicie nowa jakość w dziedzinie zagęszczania włosów – podkreślają eksperci z Kliniki Miracki w Warszawie. Po zabiegu Smart Graft nie ma blizn, a linia włosów jest nie do odróżnienia od naturalnej.

Na tle starszych metod przeszczepu włosów Smart Graft wyróżnia się także:

 • krótszym czasem trwania zabiegu,
 • mniejszą inwazyjnością,
 • niższą bolesnością,
 • wyższą efektywnością,
 • krótszym okresem rekonwalescencji.

Leczenie łysienia – dla kogo zagęszczanie włosów Smart Graft?

Wskazania do zabiegu:

 • łysienie androgenowe u kobiet i mężczyzn,
 • utrata włosów po urazach, napromieniowaniu lub oparzeniach,
 • łysienie będące skutkiem wcześniej przebytych stanów zapalnych skóry,
 • utrata owłosienia w miejscach blizn pooperacyjnych,
 • ubytki owłosienia na obszarze brwi, rzęs, brody, wąsów lub klatki piersiowej.

Zabieg Smart Graft pozwala na znaczące zagęszczenie włosów na skórze głowy, likwidację zakoli, a także przywrócenie owłosienia na obszarach pokrytych bliznami. Lecz zabieg Smart Graft jest przeznaczony nie tylko do uzupełnienia włosów na głowie. Równie dobrze można wykonać go na innej części ciała, na której chcemy zyskać gęstsze owłosienie. Za pomocą Smart Graft można zagęścić zarost, odbudować linię brwi lub stworzyć gęste owłosienie na męskim torsie.

W trosce o każdy włos – przebieg zabiegu Smart Graft

Transplantacja włosów Smart Graft to niezwykle precyzyjna procedura, której celem jest osiągnięcie jak największej przeżywalności pobieranych cebulek włosów, aby uzyskać optymalne rezultaty. Po znieczuleniu skóry najpierw pobierana jest odpowiednia liczba zespołów mieszków włosowych, tzw. graftów. Igła, za pomocą której pobierane są włosy działa w ruchu obrotowym, co sprawia, że procedura jest szybka i wygodna dla lekarza. Pobrane włosy przechowywane są w zamkniętym, sterylnym systemie pojemników, w których panują specyficzne warunki – temperatura 6-8°C i wilgotność zapewniona przez roztwór soli fizjologicznej. Ostatnim etapem zabiegu jest wszczepianie włosów przy użyciu precyzyjnej głowicy wyposażonej w specjalną igłę. Nowoczesne urządzenie posiada również pompę, która zapewnia szybkość i efektywność zabiegu. Na tym etapie lekarz musi wykazać się niezwykłą wprawą kształtując perfekcyjną linię włosów idealnie oddającą naturę.

Przeszczep włosów Smart Graft – dlaczego warto?

Na zabieg Smart Graft warto zdecydować się z kilku powodów:

 • różnorodność igieł i precyzja zabiegu pozwalają na dowolne wyprofilowanie fryzury i przyszłej linii włosów,
 • linia przeszczepionych włosów jest praktycznie identyczna z naturalną,
 • w przeciwieństwie do paskowej metody przeszczepu włosów, Smart Graft nie pozostawia blizn, a nawet może posłużyć do zakamuflowania śladów po tego typu zabiegach,
 • przeżywalność cebulek włosów pobranych metodą Smart Graft sięga nawet 98% dzięki zamkniętemu systemowi pobierania i nawilżania graftów.

Chcesz dowiedzieć się więcej o metodzie Smart Graft? Odwiedź stronę internetową warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl/smart-graft/

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment