LOADING

Type to search

Joga twarzy – sposób na naturalny lifting

Tags: , ,

Joga twarzy – sposób na naturalny lifting

Kasia marzec 21, 2022
Share

Pojawienie się zmarszczek, utrata jędrności skóry, a także powstawanie przebarwień to powszechne oznaki starzenia się organizmu. Coraz słabsze stają się włókna kolagenu i elastyny, odpowiedzialne za odnawianie komórek i nawilżenie skóry. Istnieje jednak sposób, by zachować piękny i młody wygląd – joga twarzy. Stosuje go nawet Madonna! Sprawdź, jak ją praktykować i pozbądź się oznak starzenia!

Dlaczego warto praktykować jogę twarzy?

W twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które warto trenować tak samo jak mięśnie ciała. Dzięki regularnemu wykonywaniu prostych i przyjemnych ćwiczeń, zwiększają one swoje napięcie i objętość, a przez to ujędrniają skórę. Wystarczy, że poświęcisz 5-10 minut dziennie, a efekty będziesz widziała już po kilku tygodniach. Joga twarzy działa jak naturalny lifting. Poprawia owal twarzy i pomaga pozbyć się drugiego podbródka. Poprawia elastyczność skóry, co wpływa na redukcję zmarszczek. To świetny sposób w walce z workami pod oczami oraz pojawiającą się opuchlizną twarzy. Ćwiczenia stymulują także krążenie krwi, dzięki czemu skóra jest odżywiona, dotleniona i zyskuje ładny kolor. Joga twarzy pomaga się zrelaksować, a także poprawia samoocenę.

Masaż możesz wykonać rękoma albo użyć płytki Gua Sha. Na koniec zamknij oczy i zrelaksuj się. Pomoże Ci w tym kojąca poduszeczka, wypełniona aromatyczną mieszanką kwiatów lawendy i nasion siemienia lnianego, którą znajdziesz tutaj: https://joyinme.co/collections/poduszki-i-walki. Uwolnij napięcie z twarzy i zyskaj szereg korzyści!

Joga twarzy – ćwicz każdego dnia

Praktykę jogi twarzy rozpocznij od treningu mięśni policzków. Aby je wzmocnić, nabierz powietrze w usta. Przesuń je kilka razy z jednej strony na drugą, a następnie powoli wypuść. Czynności powtórz jeszcze trzy razy. Kolejne ćwiczenie to wymawianie samogłosek a, e, i, o, u. Warto je wykonywać przed lustrem, aby skupić się na ruchu warg. Staraj się mówić głośno i wyraźnie.

Kolejną partią jest podbródek. Praktykę rozpocznij od uniesienia brody ku górze. Następnie wyciągaj usta w dziubek, jak przy pocałunkach. Aby zapobiec wiotczeniu szyi, możesz również oprzeć podbródek na wierzchach dłoni i naciskać przez 10 sekund. Każde ćwiczenie powtórz po trzy razy, a następnie parę razy przesuń ustami od prawej do lewej strony. Dzięki temu ujędrnisz skórę na linii żuchwy.

Praktyka jogi twarzy pozwoli Ci także pozbyć się opadających kącików ust, a także bruzd wokół nich. Wystarczy, że palcami albo płytką Gua Sha parę razy rozciągniesz je na zewnątrz, jednocześnie próbując ściągnąć wargi w dziubek. Następnie szeroko się uśmiechnij i otwórz mocno oczy, jakby coś Cię mocno zaskoczyło. Utrzymaj napięte mięśnie 5-10 sekund, rozluźnij i powtórz czynność jeszcze dwa razy. Ćwiczenia dadzą najlepszy efekt, gdy będą wykonywane regularnie. Znajdź kilka minut dziennie na rytuał piękna i zyskaj nieskazitelną, jędrną skórę twarzy.

Tags:

Leave a Comment