LOADING

Type to search

Walka ze zmarszczkami

Walka ze zmarszczkami

Kasia Sierpień 29, 2019
Share

Niestety wraz z upływem lat każdy z nas będzie borykał się z problemem niechcianych zmarszczek. Na szczęście możemy korzystać ze skutecznych zabiegów medycyny estetycznej, które znacznie poprawiają wygląd naszej skóry.

Z wiekiem kobiety stają przed poważnym problemem: zmarszczkami. Każdy doskonale wie, że odpowiednia pielęgnacja skóry oraz dbałość o własne ciało jest niezwykle ważne, jednakże jednocześnie nie zawsze skuteczne. Warto regularnie dbać o skórę naszej twarzy, ale jednocześnie powinno się w odpowiednim wieku korzystać z wyspecjalizowanych zabiegów medycyny estetycznej.

Gdzie najczęściej powstają zmarszczki?

Zmarszczki to zmora niemal każdej kobiety po przekroczeniu pewnego wieku. Pojawiają się w pewnym okresie i są pewnego rodzaju oznaką starzenia się. Najczęściej powstają one między innymi na czole, szyi, dookoła oczu (są to tak zwane kurze łapki), pomiędzy brwiami oraz na fałdach marionetki, czyli od kącików ust do dołu.

Sposoby na usuwanie zmarszczek

Usuwanie zmarszczek w obecnych czasach jest stosunkowo proste. Istnieje wiele sposobów, które pozwalają skutecznie pozbyć się niechcianych fałdek. Wśród nich wymienia się między innymi:

– botoks;

– kwas hialuronowy;

– fotoodmładzanie;

– lasery frakcyjne;

– nici rewitalizujące oraz liftingujące.

Botoks to jeden z najbardziej popularnych, a jednocześnie skutecznych zabiegów. Polega on na ostrzykiwaniu wybranych części ciała tak zwaną toksyną botulinową, która likwiduje zmarszczki i pozwala cieszyć się piękną skórą nawet przez sześć miesięcy.

Kwas hialuronowy to kolejna metoda usuwania zmarszczek. Zabieg polega – podobnie jak botoks – na ostrzykiwaniu wybranych partii twarzy hialuronianem sodu. Ten sposób daje jednak znacznie trwalsze efekty, bowiem utrzymują się one nawet przez dwanaście miesięcy.

Warto również zwrócić uwagę na fotoodmładzanie, czyli zabieg, który wykorzystuje laser pobudzający skórę do większej produkcji kolagenu oraz usuwający zarówno zmarszczki, jak i przebarwienia. Ta metoda jest stosunkowo młoda, jednak wciąż zyskuje na swojej popularności.

Lasery frakcyjne z kolei polegają na poprawieniu jędrności i ogólnej kondycji skóry. Oprócz tego, redukują zmarszczki oraz wszelkie inne oznaki starzenia się ciała. Ostatnia metoda to nici rewitalizujące oraz liftingujące, które poprawiają owal skóry i odmładzają ją. Nici mają za zadanie stymulować produkcję kolagenu, którego z wiekiem jest coraz mniej. Efekty utrzymują się przez około dwa lata.

Zachęcamy do zapisania się na skuteczne usuwanie zmarszczek w renomowanej klinice Ars Medica Lublin https://www.arsmedica.lublin.pl/oferta/usuwanie-zmarszczek. Wykwalifikowani eksperci zajmą się poprawą stanu skóry i odmłodzą wygląd twarzy.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment