LOADING

Type to search

Szybkie i trwałe efekty anti-aging? Tak, dzięki innowacyjnym laserom!

Tags: , ,

Szybkie i trwałe efekty anti-aging? Tak, dzięki innowacyjnym laserom!

Kasia grudzień 6, 2021
Share

Wśród zabiegów anti-aging, odmładzających, likwidujących niedoskonałości i poprawiających kondycję naszej skóry, poszukujemy coraz to nowszych i lepszych rozwiązań. Oczekujemy, że najnowsze technologie przyniosą nam widoczne, trwałe efekty, możliwie szybko, a najlepiej natychmiastowo i bez konieczności rekonwalescencji. Czy istnieją zabiegi spełniające powyższe kryteria? Zapytaliśmy o to dr Krzysztofa Ziemlewskiego i dr Karolinę Pazerę z Klinik Ziemlewski.

– Pacjentom poszukującym rozwiązań dających widoczne efekty w możliwie krótkim czasie polecamy zabiegi innowacyjnymi laserami. Pierwszym takim zabiegiem, który pomaga uporać się zarówno z wiotkością skóry, opadnięciem owalu twarzy czy nadmierną ilością tkanki tłuszczowej, jest Endolift. Kolejnym, napinającym, regenerującym i stymulującym skórę do odbudowy jest nieablacyjny laser frakcyjny Light Scan. Oba charakteryzują się wysoką skutecznością i wykorzystaniem nowatorskich technologii – mówi dr Krzysztof Ziemlewski.

Jak to się stało, że Endolift znalazł się w gabinetach Klinik Ziemlewski?

– Od dłuższego czasu szukaliśmy rozwiązania bardzo częstego problemu u naszych pacjentów jakim jest wiotkości skóry. Jest to defekt, który wraz z wiekiem dotyka każdego z nas, dlatego poszukiwaliśmy urządzenia, które rozwiąże ten problem w sposób kompleksowy i sprawi, że nasi pacjenci będą zadowoleni z efektów. Kiedy poznaliśmy działanie Endolift wiedzieliśmy, że jest to sprzęt, na który czekaliśmy– odpowiada dr Karolina Pazera.

Dlaczego warto wybrać Endolift?

– Endolift jest laserem, który działa na dwóch płaszczyznach. Możemy nim wykonać lipolizę tkanki tłuszczowej, czyli jej rozpuszczenie, które jest trwałe i nieodwracalne, dzięki czemu likwidujemy nadmiernie nagromadzone depozyty tłuszczu w obszarach tzw. chomików, podbródka, ramion czy brzucha itd. Ponadto podczas zabiegu skóra jest stymulowana do produkcji kolagenu i osiągamy efekt jej napięcia. Pacjenci często zgłaszają się do nas z problemami wiotkości skóry i nie chodzi tylko o twarz, ale również o szyję, okolicę brzucha i skórę nad kolanami. Do tej pory nie było skutecznego sprzętu, który mógłby ją zlikwidować. Endolift jest fenomenem także dlatego, że zabiegi do tej pory zarezerwowane dla chirurgii wykonujemy w gabinecie medycyny estetycznej bez konieczności specjalistycznego znieczulania pacjenta. Jest to zabieg zupełnie bezpieczny, z bardzo krótkim czasem rekonwalescencji – dodaje dr Karolina Pazera.

– Bardzo istotną kwestią w technice Endolift jest zastosowanie najnowszej generacji, cienkich, bo nieco grubszych od ludzkiego włosa mikro-optycznych włókien światłowodowych. Dzięki nim możliwy jest nie tylko indywidualny dobór zabiegu do potrzeb danego pacjenta zgodnie ze stopniem zaawansowania wiotkości jego skóry, czy też ilości nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej, ale przede wszystkim światłowody te pozwalają skorygować i wykonać procedurę Endolift na różnych, nawet najdelikatniejszych obszarach takich jak np. okolica oczu – dodaje dr Krzysztof Ziemlewski.

Przejdźmy do lasera Light Scan. Czym się wyróżnia?

– Zabieg Light Scan to zabieg laserowy do nieablacyjnego odmładzania skóry. Jego nowatorskość wynika z dwóch rzeczy: po pierwsze możemy go wykonać praktycznie u każdego pacjenta, mężczyzny, kobiety niezależnie od wieku i wskazań, gdyż jest to procedura zarówno profilaktyczna jak i lecznicza. Po drugie rekonwalescencja po zabiegu ogranicza się najczęściej do kilku godzin, a więc można go nazwać zabiegiem „lunchowym” – mówi dr Ziemlewski.

Jakie są efekty działania lasera?

– Zabieg najczęściej wykonujemy na samej twarzy lub twarzy, szyi i dekolcie. Jego działanie polega na kontrolowanym tworzeniu mikrouszkodzeń w skórze bez jej zewnętrznego uszkadzania. W efekcie naturalnego procesu gojenia, dochodzi do zastąpienia uszkodzonej, zdrową, lepszej jakości tkanką, dlatego efekty pojawiają się zarówno w głębi, jak i na powierzchni skóry. Głębokie działanie biostymulujące prowadzi do poprawy napięcia, jędrności i gęstości skóry, która odzyskuje dobrą kondycję. Efekty są również widoczne na jej powierzchni w postaci poprawy i wyrównania kolorytu, zniwelowania drobnych zmarszczek czy przebarwień. Zabieg dobrze sprawdza się również przy leczeniu trądziku, redukcji rozstępów, a także odmładzaniu skóry dłoni, które często jako pierwsze zdradzają nasz wiek – tłumaczy dr Ziemlewski.

Czy zabiegi można łączyć?

– Zabiegi możemy ze sobą łączyć, jak i stosować oddzielnie. Oba charakteryzują się, krótkim czasem rekonwalescencji, nie wykluczającym z codziennych czynności oraz widocznymi i trwałymi efektami, czyli tym, czego najczęściej oczekują w obecnych czasach nasi pacjenci – mówi dr Ziemlewski.

Więcej na www.endolift.pl i www.klinikiziemlewski.pl

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment