LOADING

Type to search

Skóra sucha pod specjalnym nadzorem

Skóra sucha pod specjalnym nadzorem

Kasia wrzesień 23, 2019
Share

Pielęgnacja suchej cery musi być oparta o najlepszej jakości delikatne kosmetyki. Powinny one niezwykle czule złuszczać zrogowaciały naskórek, jednocześnie zabezpieczając go i mobilizujący do regeneracji.

Skóra sucha to skóra niezwykle problematyczna. Właścicielki takiej cery zmagają się z poważnymi trudnościami w codziennej pielęgnacji, które często nasilają się w okresie jesienno-zimowym. Poznanie tajników dbania o suchą cerę to jeden ze sposobów na przywrócenie jej zdrowia.

Codzienna pielęgnacja suchej skóry

Pielęgnacja suchej cery musi być oparta o najlepszej jakości delikatne kosmetyki. Powinny one niezwykle czule złuszczać zrogowaciały naskórek, jednocześnie zabezpieczając go i mobilizujący do regeneracji. Kluczem do sukcesu jest dobór specyfików perfekcyjnie pasujących do potrzeb tej cery. Sucha skóra potrzebuje nie tylko nawilżenia, ale również bardzo silnego odżywienia i natłuszczenia. Dobór odpowiednich specyfików oraz ich regularne używanie, to droga do sukcesu. Dobrze szukać kremów i innych kosmetyków pielęgnacyjnych – na przykład z mocznikiem w składzie.

Na dzień warto stosować kosmetyki delikatnie matujące skórę, natomiast na noc kosmetyki o silnie regenerującym i odżywczym działaniu. Uzyskanie równowagi w przypadku suchej skóry to proces skomplikowany i często bardzo długi. Kluczowe jest nie tylko pielęgnowanie samej cery, ale również odżywianie organizmu od środka. Zbilansowana dieta pełna drogocennych kwasów tłuszczowych oraz witamin, z pewnością wpłynie korzystnie na stan skóry.

Nocna pielęgnacja

Sucha cera potrzebuje prawdziwego zastrzyku drogocennych składników odżywczych właśnie w nocy. Niestety, większe połacie łuszczącej się skóry na twarzy, nigdy nie dodają urody. Przesuszona skóra, często nieumiejętnie tuszowana za pomocą makijażu, będzie prezentować się wyjątkowo niekorzystnie jesienią i zimą . To właśnie wtedy cera będzie potrzebowała mocnego odżywienia nocą oraz zabezpieczenia przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi za dnia. Do nocnej pielęgnacji można wykorzystywać bogate odżywcze kremy do twarzy, kosmetyki oparte na bazie olejków. Warto regularnie stosować maski w płachcie oraz maski całonocne. Należy unikać kosmetyków silnie drażniących, które w swoim składzie zawierają na przykład alkohole lub kwasy. Kosmetyki pielęgnacyjne na noc najlepiej nakładać jak najwcześniej, tak by długo działały. Optymalna godzina to 19 lub maksymalnie 20.

Zabezpieczanie suchej skóry

Sucha skóra wymaga wyjątkowych działań pielęgnacyjnych szczególnie w czasie chłodnych miesięcy. Niestety, zimne wiatry oraz ujemne temperatury działają na nią bardzo niekorzystnie. Często skóra sucha łuszczy się wtedy jeszcze mocniej, jeszcze trudniej jest odzyskać jej równowagę. Na dzień należy stosować wtedy kosmetyki ochronne, odrobinę tłustsze i bardziej bogate w konsystencji, a także zabezpieczać twarz za pomocą odpowiedniego makijażu.

Delikatna warstwa fluidu czy pudru stanowi bowiem dodatkową ochronę na przykład przed ujemnymi temperaturami. Sucha cera musi być pielęgnowana przy użyciu naprawdę dobrej jakości kosmetyków, które odżywiają ją i natłuszczają, a jednocześnie nie zapychają porów.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment