LOADING

Type to search

Pedicure w salonie kosmetycznym

Tags: , ,

Pedicure w salonie kosmetycznym

Kasia Maj 29, 2019
Share

Lato zbliża się wielkimi krokami i z pewnością każda kobieta chciałaby wyglądać idealnie w tym czasie. Zanim upały na dobre rozgoszczą się w naszym kraju, a my ruszymy na podbój plaż, warto zadbać o wygląd stóp, które przecież wreszcie zaczniemy pokazywać w pięknych sandałkach czy klapkach. Pedicure to zwykle pierwszy zabieg, przychodzący nam do głowy, gdy myślimy o przygotowaniach do wakacji. Poznaj tajniki pedicure kosmetycznego i dowiedz się, czym różni się on od tego leczniczego!

Pedicure kosmetyczny a leczniczy

Pedicure to zabieg, który daje nam wiele możliwości. Przede wszystkim chodzi w nim o doprowadzenie stóp do idealnego wyglądu. W tym celu opracowuje się zarówno skórę, jak i paznokcie. Pedicure klasyczny to odpowiednie zmiękczenie naskórka, wykonanie peelingu i usunięcie zrogowaceń za pomocą tarki oraz omegi. Sucha i twarda skóra zwykle gromadzi się na pięcie, ale można ją też spotkać np. na śródstopiu, a nawet palcach. Wiele zależy od budowy stopy, stylu chodzenia oraz obuwia, które nosimy.

Po wygładzeniu skóry przychodzi czas na zajęcie się paznokciami. Specjalistka odsuwa skórki, wyrównuje paznokcie, a następnie pokrywa je warstwą bezbarwnego lakieru. Jeśli chcemy, by nasze stopy prezentowały się jeszcze piękniej, możemy zdecydować się na lakiery kolorowe klasyczne lub hybrydowe. W dobrym salonie kosmetycznym stylistka może nam również zaproponować dodatkowe zdobienia na paznokciach, np. cyrkonie, wzorki czy naklejki.

Pedicure frezarkowy różni się od klasycznego tym, że zamiast tarki i omegi używana jest do niego frezarka. Zrogowaciały naskórek usuwany jest przy pomocy specjalnych frezów. Zabieg ten polecany jest szczególnie osobom, borykającym się z pękającymi piętami oraz dużą szorstkością stóp.

Pedicure leczniczy natomiast ma jeszcze dodatkowe zadanie. Podczas jego wykonywania usuwane są odciski, modzele oraz nagniotki. Dodatkowo może być stosowany w leczeniu wrastających paznokci. Zwykle wykonywany jest przez podologa.

Jak przygotować się do pedicure’u?

Pedicure to zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania. Istotne jest jednak, aby przed jego wykonaniem nie obcinać paznokci u stóp. Dzięki temu stylistka będzie mogła dokładnie wyrównać ich długość oraz odpowiednio przygotować do pokrycia lakierami.

Jak często robić pedicure?

Wiele kobiet decyduje się na pedicure wyłącznie latem. Z tego powodu wykonanie zabiegu może być czasochłonne. Stopy osób, wykonujących zabieg rzadko, są zwykle bardziej zaniedbane i mają dużo zrogowaciałego naskórka, który czasem trudno usunąć. Dlatego też zaleca się odwiedzanie salonu kosmetycznego raz na cztery tygodnie. Dzięki temu trzymamy idealny wygląd stóp, a także zadbamy o ich zdrowie.

Pedicure – przeciwwskazania

Choć pedicure jest zabiegiem nieinwazyjnym i bezpiecznym, istnieją przeciwwskazania do jego wykonywania. Należą do nich:

  • grzybica stóp i dłoni,
  • brodawki,
  • stany zapalne,
  • głębokie pęknięcia,
  • wysypki, krostki w stanie zapalnym, pęcherze,
  • drożdżyca,
  • wrastające paznokcie,
  • łuszczyca stóp i paznokci.

Jeśli borykasz się z którymś z powyższych schorzeń, zasięgnij rady podologa i wybierz pedicure lecznicy.

Gdzie wybrać się na pedicure w Warszawie?

W Warszawie istnieje wiele miejsc, w których możesz poddać się temu zabiegowi, jednak przed wizytą warto dokładnie je sprawdzić. Istotne są nie tylko zdolności stylistki, lecz także produkty, z którymi pracuje oraz bezpieczeństwo. Najlepiej wybrać salon kosmetyczny, korzystający z autoklawu do sterylizacji narzędzi, dzięki czemu możesz mieć pewność, że nie spotkają Cię żadne przykre niespodzianki. Jednym z takich miejsc jest Bodybar na Mokotowie. W ofercie salonu odnajdziesz zarówno pedicure klasyczny, jak i hybrydowy.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment