LOADING

Type to search

Opiekunki osób starszych w Niemczech. Jak wyglądają formalności przed wyjazdem?

Opiekunki osób starszych w Niemczech. Jak wyglądają formalności przed wyjazdem?

Kasia wrzesień 22, 2022
Share

Praca w Niemczech staje się coraz popularniejsza. W niepewnych czasach wszyscy chcemy zapewnić sobie stabilność finansową. Zawód opiekunki osób starszych pozwala uzyskać nie tylko dużą satysfakcję, ale również atrakcyjne zarobki. Dodatkowo zważywszy na bardzo dużą ilość seniorów w Niemczech – jest to rynek bardzo stabilny. Dowiedz się jakie warunki musisz spełnić, by podjąć pracę jako opiekunka seniora i jak załatwić formalności związane z wyjazdem.

Jakie warunki trzeba spełnić aby pracować w Niemczech?

Do podjęcia pierwszej pracy w Niemczech niezbędna jest znajomość języka niemieckiego. W agencjach opiekuńczych znajdziemy zlecenia z różnymi wymaganiami znajomości języka. Powinien być to minimum poziom komunikatywny. Pozwala to na swobodne porozumiewanie się z seniorem i rodziną. Do powinności opiekunki osób starszych często należą również zakupy lub drobne sprawy urzędowe, gdzie również przyda się znajomość niemieckiego. Drugą ważną kompetencją opiekunki seniora jest doświadczenie w opiece. Nie musi być to doświadczenie profesjonalne. Wystarczy, że przyszły opiekun miał okazję zajmować się na przykład swoimi bliskimi. Opieka nad schorowanymi rodzicami czy dziadkami to również bardzo cenne doświadczenie, które pozwala na zdobycie pierwszej pracy.

Jak agencja pomaga opiekunce seniora w organizacji?

Jeżeli spełniasz wyżej wymienione wymagania i chcesz wyjechać na swoje pierwsze zlecenie – musisz zmierzyć się z formalnościami przed wyjazdem. Niezbędna będzie przede wszystkim legalna umowa. Dodatkowo praca za granicą wymaga różnego rodzaju pozwoleń. Ważne jest również, aby zapewnić sobie ubezpieczenie. Przebywając w Niemczech opiekunowie muszą mieć możliwość skorzystania z opieki medycznej. Te wszystkie rzeczy są niezwykle trudne do zorganizowania samodzielnie. Z tego powodu zdecydowana większość opiekunek decyduje się na współpracę z rzetelną firmą. Przykładem jest Veritas Opieka – agencja opiekuńcza, która zajmuje się rekrutacją oraz kompleksową organizacją wyjazdów na zlecenia. Agencja zapewnia bardzo dobre warunki pracy i płacy. Opiekunowie mają zapewnioną umowę, ubezpieczenie oraz opłacane składki. Na zleceniu do dyspozycji opiekunów pozostaje doświadczony koordynator i całodobowa infolinia. Zarobki w firmie Veritas Opieka oscylują wokół 1800€ miesięcznie netto. Chcesz podjąć pracę jako opiekunka w Niemczech? Sprawdź na stronie: Praca w opiece Niemcy.

Tags:

Leave a Comment

Next Up