LOADING

Type to search

Na czym polega peeling chemiczny?

Na czym polega peeling chemiczny?

Kasia Sierpień 3, 2019
Share

Coraz więcej pań wybiera się do gabinetów kosmetycznych w celu polepszenia kondycji skóry. Doświadczeni fachowcy polecają szczególnie mocno zabiegi, dzięki którym klientki pozbędą się martwego naskórka, dzięki czemu uzyskuje się efekt piękniejszej, świeżej i promiennej skóry. Z jakich zabiegów warto skorzystać? Odpowiedź w poniższym artykule.

1. Peeling chemiczny

Peeling to zabieg, którego zadaniem jest pozbycie się pierwszej warstwy naskórka za pomocą specjalnych preparatów. Popularnym zabiegiem i przynoszącym niezwykle widoczne efekty jest peeling chemiczny. Peeling chemiczny polega na działaniu na skórę substancjami chemicznymi, których zadaniem jest przyspieszenie odnowy komórkowej, pozostawiając ją zregenerowaną, nawilżoną oraz pozbawioną wszelkich przebarwień i innych mankamentów.

2. Plusy zabiegi 

Peeling chemiczny można wykonywać o każdej porze roku, gdyż nie wymaga szczególnego dbania o skórę przed, jak i po zabiegu. Zabieg ten jest, szybki, prosty i bezbolesny. Wykonuje się go przede wszystkim w gabinetach medycyny estetycznej oraz w dobrych gabinetach kosmetologicznych. Efekt wykonania zabiegu jest natychmiastowy – skóra staje się napięta, bardziej nawilżona oraz bardziej promienna.

3. Dla kogo przeznaczony jest taki peeling?

Peelingi coraz chętniej wykonują panie, jak i panowie. I nie ma w tym nic dziwnego, gdyż skierowany jest on do osób, które chcą mieć piękną, elastyczną skórę, pozbawioną zmarszczek oraz innych defektów. Peeling chemiczny to również świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z różnymi problemami skóry jak np. blizny, trądzik różowaty, trądzik zwyczajny, przebarwienia i piegi, drobne zmarszczki, wiotka skóra, cienie pod oczami. Robiąc peeling kwasami działamy na skórę mocnymi środkami, które powinny być dobrane bardzo dokładnie do rodzaju skóry oraz zgodnie z oczekiwaniami klienta. Jeśli nie do końca jesteśmy pewni jaki rodzaj skóry posiadamy, warto udać się do dermatologa, który podpowie jaki peeling kwasami będzie najlepszy dla naszego rodzaju cery. Zachęcamy do odwiedzin w renomowanej klinice urody Enklawa Institute, która od wielu lat wykonuje profesjonalne złuszczanie skóry poprzez peeling kwasami. Więcej o zabiegach wykonywanych w Enklawa Institute można dowiedzieć się na dedykowanej peelingom chemicznych podstronie http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne.

Czy warto robić regularnie peeling chemiczny? Zdecydowanie tak. Systematycznie dbanie o skórę w ten sposób pozwala zachować na dłużej jej lepszy i zdrowszy wygląd.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment