LOADING

Type to search

Liposukcja wodna – przepis na ciało bez nadprogramowego tłuszczyku!

Liposukcja wodna – przepis na ciało bez nadprogramowego tłuszczyku!

Kasia Listopad 21, 2019
Share

Liposukcja to jeden z najchętniej wybieranych zabiegów medycyny estetycznej od lat. Swoje zainteresowanie zawdzięcza przede wszystkim wysokiej skuteczności w modelowaniu sylwetki. W końcu jest to najlepszy sposób na pozbycie się niechcianej tkanki tłuszczowej – jej bezpośrednie usunięcie. Natychmiastowe wyszczuplenie ud, pośladków lub brzucha jest kuszące, ale należy pamiętać, że liposukcja nie jest metodą odchudzania i nawet po zabiegu należy stosować zdrową dietę oraz aktywność fizyczną, aby zachować zgrabną sylwetkę. Spośród kilku rodzajów odsysania tłuszczu na szczególną uwagę zasługuje liposukcja wodna. Przeczytaj dlaczego.

Rodzaje liposukcji

Liposukcja to zabieg, dzięki któremu można pozbyć się opornej tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę. Obecnie rezygnuje się z bardzo inwazyjnych metod odsysania tłuszczu i zastępuje się je bezpieczniejszymi zabiegami z zastosowaniem nowoczesnych urządzeń:

  • liposukcja infradźwiękowa za pomocą technologii NIL,
  • liposukcja wodna za pomocą urządzenia Body Jet,
  • liposukcja laserowa Sction ProLipo Plus.

Wszystkie wymienione powyżej zabiegi liposukcji można wykonać m.in. w Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach. Specjaliści z tych klinik medycyny estetycznej polecają zwłaszcza liposukcję wodną Body Jet do usuwania większych depozytów tłuszczu i modelowania sylwetki, ale podkreślają, że o wyborze metody odsysania tłuszczu zawsze decyduje lekarz podczas konsultacji z pacjentem.

Liposukcja wodna – na czym polega zabieg?

Zastanawiasz się czym wyróżnia się liposukcja wodna? W jaki sposób wykorzystywana jest woda? Urządzenie Body Jet, które jest stosowane w tym zabiegu, wykorzystuje unikalną metodę WAL (ang. Water-Jet Assisted Liposuction), czyli odsysanie tłuszczu przy pomocy roztworu wodnego. Na czym to polega? Pierwszym etapem zabiegu, po znieczuleniu miejscowym, jest zastosowanie strumienia wody, który pomaga oddzielić komórki tłuszczowe od tkanki łącznej, nie uszkadzając przy tym innych struktur. Następnie tłuszcz wraz z zaaplikowanym płynem usuwany jest trwale z organizmu. Podczas odsysania tkanki tłuszczowej, urządzenie Body Jet aplikuje do organizmu dodatkowe środki uśmierzające ból, dzięki czemu zabieg przebiega bardzo komfortowo. Liposukcja wodna wykonywana jest przez lekarza i trwa około 2 godziny. Czasem ten czas jest krótszy, czasem dłuższy. Zależy to od obszarów, z których usuwany jest tłuszcz oraz od ilości samej tkanki tłuszczowej.

Liposukcja wodna – efekty zabiegu

Usuwanie tłuszczu metodą liposukcji wodnej daje doskonałe rezultaty zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Liposukcja Body Jet umożliwia odsysanie około 3 litrów tkanki tłuszczowej na 100 kg masy ciała. Dzięki temu, że liposukcja wodna jest bardzo precyzyjna, lekarz może dokładnie usunąć tłuszcz z konkretnych partii ciała, zapewniając tym samym równomierne modelowanie sylwetki.

Urządzenie Body Jet – kompleksowe modelowanie sylwetki

Jeśli masz problem z nierównomiernie rozłożoną tkanką tłuszczową w organizmie, np. brzuch jest zbyt duży, a pośladkom i piersiom brakuje objętości, to możesz zdecydować się na połączenie liposukcji Body Jet z przeszczepem tkanki tłuszczowej. Komórki tłuszczowe pobrane za pomocą urządzenia Body Jet w większości są nieuszkodzone i charakteryzują się dużą przeżywalnością, dzięki czemu są najlepszym naturalnym materiałem wypełniającym, który świetnie sprawdza się do powiększania i modelowania piersi oraz pośladków.

Dowiedz się więcej na temat innowacyjnych zabiegów medycyny estetycznej wykonywanych w Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach: https://dermed.pl/

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment