LOADING

Type to search

Kosmetyki naturalne – od czego zacząć?

Kosmetyki naturalne – od czego zacząć?

Kasia grudzień 17, 2020
Share

Naturalne kosmetyki owiane są wieloma mitami oraz niedomówieniami, dlatego mimo swoich niewątpliwych zalet nie cieszą się tak dużą popularnością jak można się tego spodziewać. Krem, żel czy balsam doskonale wpływają na kondycję skóry, dlatego warto dowiedzieć się w jaki sposób rozpocząć przygodę z tego typu kosmetykami.

Jak zmienić tradycyjne kosmetyki na produkty naturalne?

Nic nie dzieje się od razu, dlatego nie chodzi o to, aby krem i wszystkie inne produkty stojące na półkach w łazience wrzucić do kosza i nabyć całkiem nowe kosmetyki. Wiązałoby się to z ogromnymi wydatkami oraz marnotrawstwem, dlatego zmiany w kosmetykach należy przeprowadzać stopniowo oraz bez większego pośpiechu. Zyska na tym również cera, która będzie miała czas, żeby przyzwyczaić się do nowych produktów, które znacznie różnią się od tych nabywanych do tej pory. Najlepsza rada to kupować naturalne kosmetyki, kiedy starsze się po prostu skończą. Przede wszystkim należy przyjrzeć się kremom oraz podkładom. To produkty, które na skórze twarzy znajdują się bez przerwy, w związku z czym konieczne jest wnikliwe skontrolowanie ich składu. Lepsza marka oraz dobrze dobrane składniki to w tym przypadku podstawa. Bez względu na charakter wybieranych kosmetyków zawsze należy czytać listę składników w nich zawartych. Warto mieć również świadomość, które składniki nie powinny się tam znajdować i od razu odkładać te kosmetyk na sklepową półkę. Nie warto sugerować się zapewnieniami oraz reklamami na opakowaniach, gdyż kluczowe informacje można wyczytać ze składu. Dobrze aby stosowane produkty zawierały odpowiednie certyfikaty. Chodzi o NATRUE, ECOCERT czy BDIH. Taki krem czy balsam będzie droższy niż ten bez certyfikatu, jednakże warto zapłacić za pewność i jednocześnie idealny wygląd.

Jak wyglądają świadome zakupy?

Kosmetyki naturalne stają się coraz bardziej popularne. Właśnie z tego względu warto zacząć czytać nieco więcej na ich temat i co za tym idzie – poznać je lepiej. Na dzień dzisiejszy prowadzonych jest wiele blogów czy kanałów na YT poświęconych naturalnym produktom. Można korzystać z zamieszczanych w sieci recenzji, które sprawiają, że nie trzeba szukać kosmetyków przy pomocy metody prób i błędów. Doskonałym sposobem jest również znalezienie próbek bądź malutkich wersji kosmetyków. Przetestowanie produktu zanim wyda się na niego większą sumę pieniędzy to rozwiązanie przemyślane i bardzo taktyczne. Krem mimo iż naturalny nie sprawdzi się w sytuacji, kiedy podrażnia skórę bądź co gorsza – powoduje reakcję alergiczną. Próbka pozwoli zapoznać się z zapachem oraz konsystencją. Bądźmy jednak realistami, po kilku użyciach nie należy spodziewać się niezwykłych efektów, gdyż pojawią się one po długotrwałym stosowaniu.

Już na koniec warto wspomnieć, że nie należy przesadzać z ilością kosmetyków do pielęgnacji. Mniej bardzo często oznacza więcej, dlatego nie należy stosować kilku kremów, żelów, balsamów i serum, gdyż obciąży to skórę, co spowoduje wypryski i przesuszenie.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment