LOADING

Type to search

Jeden laser, wiele możliwości – Alma Harmony Pro na zmarszczki, rozstępy, blizny i poszerzone pory

Tags: , ,

Jeden laser, wiele możliwości – Alma Harmony Pro na zmarszczki, rozstępy, blizny i poszerzone pory

Kasia Styczeń 23, 2020
Share

Laseroterapia to technologia szeroko rozpowszechniona zarówno w medycynie ogólnej, jak i estetycznej. Laser stał się narzędziem chirurgów, fizjoterapeutów i kosmetologów. W zależności od rodzaju i mocy lasera można wykonać za jego pomocą zabiegi o różnym stopniu inwazyjności – od chirurgicznych do biostymulujących, pobudzających tkanki do regeneracji. Na szczególną uwagę zasługuje laser frakcyjny Alma Harmony Pro, który znalazł szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Jego zadaniem jest redukcja uszkodzonych komórek naskórka i skóry oraz pobudzenie produkcji nowego kolagenu. Twoja skóra wymaga intensywnej regeneracji? Sprawdź, jak działa laser Alma Harmony Pro, być może tego właśnie potrzebujesz.

Czym wyróżnia się laser Alma Harmony Pro

W laserze Alma Harmony Pro wykorzystano innowacyjną technologię, która polega na zastąpieniu jednej wiązki lasera zespołem kilkudziesięciu mikrowiązek. Głębokość penetracji naskórka i skóry właściwej jest precyzyjnie kontrolowana. Matryca lasera prowadzi do powstawania na skórze zespołu punktów – mikrourazów termalnych – pozostawiając pomiędzy nimi „mostki” nienaruszonej tkanki. „Mostki”, czyli rezerwuary zdrowych komórek, przyspieszają odbudowę danego obszaru i sprawiają, że proces gojenia trwa wyjątkowo krótko. Skóra po zabiegu regeneruje się przez około 28 dni.

Laser Alma Harmony Pro służy do mało inwazyjnego resurfacingu, czyli wygładzania naskórka. Zastosowanie technologii lasera frakcyjnego ułatwia odparowanie komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej, pobudzając równocześnie produkcję nowego kolagenu. Krótko mówiąc, zabieg ten polega na wymianie komórek – zastąpieniu starych i uszkodzonych komórek, nowymi.

Laserowe odmładzanie twarzy i nie tylko

Dzięki wymianie komórek na nowe, zabieg laserem Alma Harmony Pro ma przede wszystkim działanie odmładzające, ale redukcja zmarszczek nie jest jego jedyną domeną.

Laser frakcyjny Alma Harmony Pro:

  • złuszcza naskórek,
  • redukuje przebarwienia,
  • obkurcza poszerzone pory,
  • odświeża skórę,
  • wspomaga terapię trądziku,
  • niweluje efekty fotostarzenia,
  • umożliwia laserowe usuwanie rozstępów i blizn.

Alma Harmony Pro – bezpieczeństwo zabiegu

W przeciwieństwie do laserowej dermabrazji, Alma Harmony Pro to dużo bezpieczniejsza, mniej bolesna i mniej inwazyjna laseroterapia – podkreślają specjaliści z bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic. Podczas dermabrazji laserowej usuwana jest cała wierzchnia warstwa naskórka. Alma Harmony Pro działa wybiórczo, tworząc równomierny wzór złożony z fragmentów termalnie uszkodzonej i nieuszkodzonej tkanki.

Podczas zabiegu laserem Alma Harmony Pro można odczuwać delikatne pieczenie, które skutecznie redukowane jest dzięki zastosowaniu nowoczesnego systemu chłodzącego. W zależności od powierzchni leczonego obszaru, zabieg może trwać od 10 do 45 minut.

Schemat terapii laserem Alma Harmony Pro

Podczas jednego zabiegu laserem Alma Harmony Pro światło lasera oddziałuje na około 15-25% leczonej powierzchni. Dlatego rekomenduje się przeprowadzenie 3-5 zabiegów co 2-4 tygodnie. W badaniach klinicznych udowodniono, że taki schemat terapii przynosi najlepsze rezultaty. Lekarz może jednak w porozumieniu z pacjentem, zdecydować o zwiększeniu odstępów pomiędzy kolejnymi zabiegami. Wpływ na taką decyzję mają rozległość i umiejscowienie leczonych zmian.

Pierwsze zauważalne efekty u większości pacjentów pojawiają się już kilka dni po pierwszym zabiegu. W tym czasie kondycja i koloryt skóry znacznie się poprawiają.

Więcej na temat zabiegu laserem Alma Harmony Pro przeczytasz na stronie: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/laser-frakcyjny-power-pixel-pro/

Tags:

Leave a Comment