LOADING

Type to search

Jakie składniki powinien mieć krem ujędrniający do twarzy?

Tags: , , ,

Jakie składniki powinien mieć krem ujędrniający do twarzy?

Kasia Czerwiec 4, 2019
Share

Zadaniem kremów ujędrniających do twarzy jest utrzymanie jak największej elastyczności skóry przez wiele lat. Muszą ją nawilżyć oraz skutecznie zwalczać wolne rodniki, które odpowiadają za uszkodzenie komórek. A jak wybrać kosmetyk, aby mieć pewność, że będzie skuteczny?

Krem ujędrniający do twarzy – kiedy zacząć stosować?

Na początku chcielibyśmy zerwać z pewnym mitem. Wielu kobietom wydaje się, że kremy ujędrniające powinno zacząć się stosować po 30., 40. roku życia. Nie jest jednak tak, że dopiero wtedy nabierają „magicznej” mocy i zaczynają „działać”. Zaleca się, aby profilaktycznie już między 20. a 30. rokiem życia używać kremów ujędrniających.

Dlaczego? Ponieważ trzeba wziąć pod uwagę, że obecnie skóra narażona jest na wiele szkodliwych czynników. Nadmierne opalanie, użytki, zła dieta wpływają na jej szybsze starzenie się. Oczywiście, krem, nawet najlepszy, nie sprawi, że po miesiącu czy dwóch znikną lata zaniedbań. Jednak jeśli cera będzie odpowiednio nawilżona, to dłużej pozostanie młoda, jędrna.

A czym kierować się podczas wyboru tego kosmetyku? Przede wszystkim składem, o czym zaraz szerzej napiszemy. Krem ujędrniający do twarzy wybierzesz w sklepie ecoandwell.pl, gdzie możesz sprawdzić jego skład, zastosowanie oraz przeznaczenie (do jakiego typu cery jest skierowany).

Składniki kremów ujędrniających

Jeśli chcemy mówić o ujędrnionej skórze, to przede wszystkim należałoby ją… nawilżyć. Bez tego nigdy nie będzie elastyczna, szybciej zaczną pojawiać się na niej zmarszczki. Dobrze, jeśli w kremie, oprócz wody, znajdują się hydrolaty roślinne. Najczęściej stosowany jest hydrolat z kwiatów róży demasceńskiej, który ma działanie łagodzące oraz nawilżające, jest też antyoksydantem, czyli zwalcza wolne rodniki.

Kolejnym składnikiem, którego warto szukać w kremach do twarzy ujędrniających, jest witamina E. Chroni skórę przed szybkim starzeniem się, a także zatrzymuje w skórze wilgoć. Oznacza to, że zapobiega jej nadmiernemu wysuszeniu oraz zapewnia odpowiedni stopień nawilżenia. Witamina E wspiera też działanie innego składnika – witaminy C, która jest bardzo silnym antyoksydantem. Ponadto pobudza produkcję kolagenu oraz elastyny. Czego jeszcze warto szukać?

D-panthenolu, który ma działanie nawilżające, łagodzące podrażnienia. Ponadto w kremach powinny pojawić się filtry ochronne – należy stosować je przez cały rok, ponieważ promieniowanie słoneczne jest jednym z czynników, który powoduje zniszczenie komórek skórnych.

Jak czytać skład kosmetyków?

Jak widzisz, kosmetyk nie zawsze musi zawierać w sobie egzotycznie brzmiące składniki, aby był skuteczny. Jednak trzeba wiedzieć jeszcze, jak czytać skład.

Jest on podawany według nomenklatury INCI, a więc niezależnie od tego, gdzie jest produkowany, zawsze będzie podany w ten sam sposób. Składniki pochodzenia naturalnego prezentowane są w wersji łacińskiej, natomiast syntetyczne – angielskiej. Na początku zawsze znajdziesz te składniki, których w kosmetyku jest najwięcej. I to bardzo przydatna informacja. Dlaczego? Ponieważ jeśli widzisz, że konserwanty znajdują się przed składnikami aktywnymi, to możesz mieć pewność, że takiego produktu nie warto kupować.

I zdajemy też sobie sprawę z tego, że „czytanie” nic niemówiących nazw jest problemem. Dlatego mamy dwie rady. Po pierwsze, możesz kupować kremy przez internet – wtedy na spokojnie przeanalizujesz ich etykietę, korzystając z encyklopedii INCI. A po drugie, warto korzystać z aplikacji oceniających etykiety kosmetyków. Co prawda nie każdy krem w nich znajdziesz, ale te najbardziej popularne kosmetyki tak.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment

Next Up