LOADING

Type to search

Jak usunąć tatuaż? Pomoże Ci w tym innowacyjny laser pikosekundowy!

Tags: ,

Jak usunąć tatuaż? Pomoże Ci w tym innowacyjny laser pikosekundowy!

Kasia luty 20, 2019
Share

Istnieje kilka różnych przyczyn, dla których ludzie decydują się na usunięcie tatuażu stanowiącego niegdyś ozdobę ich ciała. Statystyki pokazują, że najczęściej decydujemy się usuwać tatuaże, które zostały wykonane dość pochopnie w młodości. Należą do nich m.in. imiona byłych partnerów czy nazwy klubów piłkarskich. Jak zatem usunąć niechciany tatuaż? Wbrew pozorom jest to dziś prostsze niż myślimy, a to wszystko dzięki innowacyjnym laserom pikosekundowym dostępnym w Klinice Miracki w Warszawie. Podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na laserowe usuwanie tatuażu właśnie przy pomocy tych urządzeń!

Usuwanie tatuażu laserem PicoSure i Discovery Pico

PicoSure i Discovery Pico to unikalne urządzenia, które na rynku medycznym pojawiły się kilka lat temu. Firma Cynosure, odpowiedzialna za ich powstanie, poświęciła wiele lat na maksymalne skrócenie impulsu świetlnego, który z dużo większą łatwością rozbija cząsteczki barwnika tworzącego nie tylko tatuaż, lecz także przebarwienia. W laserach pikosekundowych impuls jest tysiąckroć krótszy niż impuls zastosowany w najpopularniejszych jeszcze do niedawna laserach nanosekundowych. Przez to lasery nanosekundowe w typie Q-switch nie do końca radziły sobie z zadaniem usuwania tatuaży – do całkowitego usunięcia czarnego tatuażu potrzeba było nawet kilkunastu zabiegów, a kolorowe tatuaże udawało się zazwyczaj tylko rozjaśnić. Wszystko zmieniło się, gdy na rynku medycznym pojawiły się lasery pikosekundowe – pozwoliły nie tylko kilkukrotnie zwiększyć skuteczność zabiegów usuwania tatuaży, lecz także skrócić ich czas, okres rekonwalescencji i zminimalizować ból z nimi związany.

Jak wygląda laserowe usuwanie tatuażu przy pomocy laserów pikosekundowych?

Specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, którzy jako pierwsi w Polsce wprowadzili do swoich klinik lasery pikosekundowe, przyznają, że procedura usuwania tatuażu urządzeniami PicoSure i Discovery Pico jest szybka, skuteczna i niemal bezbolesna. Zabieg jest całkowicie bezinwazyjny i polega na przykładaniu głowicy urządzenia laserowego do skóry pokrytej tatuażem. Wiązka światła laserowego rozbija barwnik na mikrocząsteczki, które w następnej kolejności nasz organizm samodzielnie usuwa w wyniku zachodzących w nim naturalnie procesów. Ultrakrótki impuls świetlny zastosowany w laserach pikosekundowych ogranicza do minimum kontakt lasera ze skórą pacjenta, dzięki czemu zabieg nie wywołuje na skórze poparzeń i nie naraża na uciążliwy ból. To automatycznie skraca też niezbędny okres rekonwalescencji – do swoich codziennych obowiązków możemy powrócić już po kilku dniach od zakończenia procedury zabiegowej. Specjaliści zaznaczają jednocześnie, że nie można przewidzieć, ile dokładnie zabiegów będzie potrzebnych do całkowitego usunięcia wybranego tatuażu – to sprawa bardzo indywidualna i uzależniona od wielkości, koloru, lokalizacji i wieku naszego tatuażu. Niemniej niechcianego rysunku na ciele można pozbyć się kilka razy szybciej niż przy pomocy laserów starszej generacji.

Usuwanie tatuażu laserem pikosekundowym – efekty

Dlaczego decydując się na zabieg laserowego usuwania tatuaży, warto wykonać go właśnie przy pomocy lasera pikosekundowego? Przede wszystkim dlatego, że żaden inny laser na rynku nie jest w stanie przynieść tak dobrych efektów, jak właśnie to urządzenie. Efektem serii niezbędnych zabiegów będzie skóra całkowicie pozbawiona niechcianego rysunku i ujednolicona kolorytem z pozostałą powierzchnią skóry. Zabieg nie pozostawia na skórze szpecących blizn i jest dla pacjenta jak najbardziej bezpieczny. Pierwsze efekty pojawią się już po kilkunastu dniach od wykonania pierwszego zabiegu.

Więcej informacji na temat laserowego usuwania tatuaży i laserów pikosekundowych znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/usuwanie-tatuazu-makijazu/

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment