LOADING

Type to search

Jak opóźnić starzenie skóry?

Tags: , ,

Jak opóźnić starzenie skóry?

Kasia styczeń 15, 2019
Share

Pierwsze oznaki starzenia się skóry u większości kobiet pojawiają się w okolicach 30 roku życia, choć tak naprawdę proces zaczyna się średnio 5 lat wcześniej. W tym czasie na twarzy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, między innymi tak zwane „kurze łapki”, czyli zmarszczki wokół oczu, gdzie skóra jest najbardziej delikatna. Proces starzenia się cery da się jednak skutecznie opóźnić, między innymi poprzez regularne odżywianie skóry kompozycją odpowiednich składników.

Kluczowa rola kolagenu

Starzenie się skóry to proces złożony, który ma wiele przyczyn. Jedną z najważniejszych, a jednocześnie najwcześniej występującą jest zwolnienie produkcji włókien kolagenowych odpowiedzialnych za utrzymanie elastyczności skóry. Ten proces jest niestety przyczyną występowania zmarszczek mimicznych. Pojawiają się one zazwyczaj pomiędzy 30 i 40 rokiem życia, jednak nie jest to bezwzględna reguła. Spowolnienie produkcji kolagenu zależy bowiem od genetyki, na którą nie ma się wpływu oraz od czynników związanych z trybem życia, takich jak palenie papierosów czy brak aktywności fizycznej.

Powstawanie zmarszczek mimicznych z pewnością przyspiesza ekspozycja skóry twarzy na działanie promieni UV, co dotyczy szczególnie kobiet o cerze skłonnej do szybkiego wysuszania się, a także cerze jasnej zaliczającej się do fototypów I oraz II. Poza tym, spore znaczenie ma również prowadzony tryb życia, w tym stosowanie używek oraz nieprawidłowa dieta.

Podwójne przeciwdziałanie zmarszczkom mimicznym

Kluczem do zahamowania starzenia się skóry na tym etapie, jest odbudowa włókien kolagenowych. W produkcji kolagenu bierze udział witamina C, dlatego warto dopasować codzienną dietę pod kątem jej obecności, podobnie jak witaminy A, która poprzez regulację poziomu kreatyny zapobiega wysuszaniu się cery.

Dietę warto wesprzeć odpowiednio dopasowanym kosmetykiem. Dobrym wyborem będzie tu krem przeciwzmarszczkowy na dzień Oriflame z serii NovAge Ecollagen. Opatentowana technologia Tri-Peptide uzupełnia ilość kolagenu w skórze, a filtr SPF-15 ochroni ją przed szkodliwym dla skóry działaniem promieniowania UV.

Poza tym warto na dobre zrezygnować z używek, takich jak papierosy i unikać działania innych szkodliwych czynników zewnętrznych, odpowiedzialnych za przyspieszenie procesu starzenia się skóry.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment