LOADING

Type to search

Emulsja micelarna – właściwości, zastosowanie

Emulsja micelarna – właściwości, zastosowanie

Kasia Sierpień 19, 2020
Share

Właściwe oczyszczenie skóry twarzy jest bardzo istotnym punktem codziennej pielęgnacji każdej kobiety. Istnieje wiele preparatów, których łączenie jest skutecznym i ciekawym rozwiązaniem w dokładnym oczyszczeniu skóry przed nałożeniem kremu na noc lub na dzień. Jednym z nowszych, coraz bardziej popularnych preparatów, jest emulsja micelarna, która zapewnia dokładne i głębokie, a jednocześnie delikatne dla skóry – oczyszczenie.

Kosmetyki micelarne i ich wyjątkowe właściwości

Kosmetyki micelarne to bardzo skuteczne i przyjazne dla skóry produkty. Nie zatykają porów i zapewniają dogłębne oczyszczenie, przez które skóra jest czysta i gładka. Co więcej, może oddychać, co sprawia, iż nie powstają wypryski oraz zaskórniki. Produkty micelarne są bogate w micele, które są mikroskopijnej wielkości kuleczkami, niewidocznymi dla ludzkiego oka, zawieszonymi w wodnym roztworze. Micele jednocześnie odpychają i przyciągają wodę. Dzięki temu rozpuszczają zabrudzenia w różnej postaci, w tym resztki makijażu, tłuszcz i kurz oraz pozwalają na dokładne oczyszczenie skóry twarzy w nieinwazyjny i delikatny sposób. Sprawia to, iż tego typu produkty są skuteczne oraz jednocześnie nie powodują podrażnień.

Produkty micelarne od dłuższego czasu stają cię coraz bardziej popularne i przyjmują je nowe firmy, zapewniające ich większą skuteczność – jak np. cetaphil em. Pierwsze na rynku pojawiły się płyny micelarne, które szybko zyskały pozytywną opinię wśród kobiet poszukujących prostych i skutecznych w użyciu preparatów do oczyszczenia skóry twarzy. Następnie pojawiły się żele micelarne przeznaczone do stosowania na mokro lub na sucho. Obecnie producenci kosmetyków do pielęgnacji skóry twarzy reklamują innowacyjny produkt, jakim jest emulsja micelarna. Preparaty micelarne to bardzo uniwersalne produkty. Mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby z cerą wrażliwą i suchą, jak i problematyczną lub tłustą. Szeroki wybór kosmetyków umożliwia właściwy dobór produktu myjącego z technologią micelarną do danego rodzaju skóry.

Skuteczne oczyszczanie, delikatna konsystencja

Emulsja micelarna jest nowością na rynku w grupie oczyszczających dermokosmetyków micelarnych do twarzy. Jest ona obecna między innymi w ofertach popularnych marek, które specjalizują się w produkcji kosmetyków do skóry z problemami, jak i tych firm, które oferują dermokosmetyki. Emulsja micelarna cechuje się lekką, półpłynną konsystencją, która w delikatny sposób myje skórę, bez jej podrażnienia. Dociera nawet do jej głębokich warstw, umożliwia swobodne oddychanie, oczyszczanie z wszelkich zanieczyszczeń (makijaż, pot, tłuszcz, kurz i wiele innych) oraz odblokowuje pory.

Emulsję micelarną cechuje ogromna skuteczność, co potwierdzają użytkowniczki tego innowacyjnego produktu. Umożliwia on dogłębne oczyszczenie twarzy przy jednoczesnej ochronie skóry. Tego typu produkt można stosować zarówno na sucho, za pomocą płatków kosmetycznych, jak i na mokro, z użyciem wody. Wszystko zależy od potrzeb i preferencji użytkowniczki, która zdecyduje się na korzystanie z tego właśnie produktu micelarnego.

Tags:

Leave a Comment