LOADING

Type to search

Depilacja laserowa pleców Vectus – wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Depilacja laserowa pleców Vectus – wszystko, co musisz wiedzieć przed zabiegiem

Kasia grudzień 31, 2019
Share

Zbyt owłosione plecy, są dla sporej liczby mężczyzn powodem do wstydu i kompleksów, istotnym problemem natury estetycznej. Z tego względu, depilacja laserowa pleców jest jednym z najchętniej wybieranych przez panów zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Zdaniem ekspertów z Kliniki Miracki w Warszawie, urządzeniem, które najszybciej i najefektywniej usuwa niechciane włosy z pleców jest laser diodowy Vectus. Jakie są największe zalety trwałej redukcji owłosienia i jak wygląda sam zabieg?

Depilacja laserowa Vectus a przyczyny nadmiernego owłosienia na plecach

Zanim omówiona zostanie technologia zastosowana w rewolucyjnym laserze Vectus, warto wspomnieć o czynnikach sprawczych, problemów z obfitym owłosieniem. Jakie są najczęstsze przyczyny nadmiernego owłosienia na męskich plecach? Zwykle zbyt liczne włosy w tej partii ciała, mają podłoże hormonalne – odpowiada za to większa ilość testosteronu. Jednak wysoki poziom męskich hormonów płciowych, to nie jedyny powód. Czasami do gęstego owłosienia przyczynia się stosowanie sterydów, przyjmowanie różnych leków oraz niektóre choroby (np. hipertrichoza, czyli tzw. syndrom wilkołaka – zaburzenie genetyczne, które nie ma podłoża endokrynologicznego).

Epilacja pleców laserem Vectus a klasyczne metody usuwania włosów

Włosy na plecach, ze względu na trudno dostępne umiejscowienie, nie mogą być usunięte samodzielnie przez mężczyznę, wiąże się więc to z koniecznością każdorazowej wizyty w gabinecie kosmetycznym, co zabiera czas i jest kosztowne w dłuższej perspektywie. Jeśli chodzi o tradycyjne, mniej trwałe metody redukcji owłosienia z tej partii ciała – najczęściej stosuje się plastry z woskiem lub wosk na ciepło – ich użycie jest dla większości panów bolesne i niekomfortowe. Ponadto tego typu zabiegi kosmetyczne, mogą powodować wrastanie włosów, stany zapalne oraz podrażnienia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest nowoczesna epilacja laserowa – wystarczy kilka sesji, by móc cieszyć się gładkimi plecami i bez wstydu ściągać koszulkę podczas wizyty na basenie, czy na plaży, nie narażając się na drwiące spojrzenia osób postronnych. Największą zaletą laseroterapii Vectus jest jej trwałość, bezbolesność i uniwersalność – laser diodowy może usunąć włosy z praktycznie każdej części ciała.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej pleców u mężczyzn?

Przed epilacją laserową pleców, lekarz przeprowadza z pacjentem szczegółowy wywiad, aby wykluczyć wszystkie przeciwwskazania, ocenić problem, przedstawić zakładane efekty, częstotliwość i ilość zabiegów (wykonywana jest też próba laserowa). Inteligentny czytnik melaniny Skintel umożliwia ekspertowi dobranie idealnych parametrów. Następnie specjalista przystępuje do zabiegu, w wyniku działania światła laserowego (o długości fali 810 nm), dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i ich wypadnięcia (w tym miejscu nigdy już nie odrośnie włos). Dzięki szybkiej pracy tego zaawansowanego technologicznie urządzenia, zabieg epilacji pleców trwa naprawdę krótko bo 15-20 minut.

Warto wspomnieć, że laser Vectus jest odpowiedni dla wszystkich fototypów i usuwa zarówno bardzo grube i ciemne, jak i jasne włosy. To certyfikowany, bezpieczny i profesjonalny sprzęt, który jest stosowany w najlepszych klinikach medycyny estetycznej, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Kto nie może skorzystać z depilacji pleców laserem Vectus?

Epilacja laserowa pleców u mężczyzn, jak każdy zabieg wiąże się z różnymi przeciwwskazaniami, najważniejsze z nich to:

 • bielactwo,
 • epilepsja,
 • cukrzyca,
 • rozrusznik serca,
 • przyjmowanie leków fotouczulających,
 • świeża opalenizna,
 • nowotwory skóry,
 • łuszczyca,
 • zły ogólny stan zdrowia,
 • terapia     retinoidami,
 • przerwanie ciągłości skóry w obszarze zabiegowym.

Jesteś zainteresowany trwałym usuwaniem owłosienia z pleców lub innej partii ciała? Chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej, na temat działania lasera diodowego Vectus lub pozostałych urządzeń dedykowanych do trwałej depilacji? Zajrzyj koniecznie na stronę internetową warszawskiej Kliniki Miracki: https://klinikamiracki.pl

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment