LOADING

Type to search

Depilacja laserowa – najwyższa forma bezpieczeństwa

Depilacja laserowa – najwyższa forma bezpieczeństwa

Kasia styczeń 21, 2021
Share

Niechciane włoski można usunąć na wiele rozmaitych sposobów – za pomocą jednorazowej maszynki do golenia, przy użyciu wosku, pasty cukrowej, kremów do depilacji czy depilatora elektrycznego. Jednak tylko jedna metoda daje możliwość trwałego usuwania owłosienia. Jest nią depilacja laserowa. Czy to w pełni bezpieczny sposób?

Depilacja laserowa – całkowicie bezpieczny i bezinwazyjny zabieg

Depilacja laserowa we Wrocławiu to trwała i skuteczna metoda zabiegowa pozwalająca pozbyć się niechcianych włosków z różnych części ciała zarówno z nóg, twarzy, pach, rąk, pośladków czy z okolic bikini, która pozostawia skórę miękką i gładką przez długi czas.

Bezpieczny zabieg, jakim jest depilacja laserowa pozwala na trwałe usuwanie owłosienia. Zasada działania lasera diodowego używanego do przeprowadzenia zabiegu opiera się na zjawisku fototermolizy selektywnej. Odpowiednia długość fali w połączeniu z właściwą mocą lasera powoduje tylko i wyłącznie uszkodzenie cebulki włosa. Wiązka światła emitowanego przez laser jest pochłaniana przez melaninę czyli barwnik, którego największe ilości znajdują się właśnie w mieszkach włosowych. Na skutek powstałej wówczas energii cieplnej dochodzi do trwałego zniszczenia cebulki włosa. Należy przy tym zaznaczyć, że wiązka lasera przenika przez skórę, dzięki czemu w trakcie depilacji laserowej nóg we Wrocławiu lub innej części ciała nie dochodzi do jej uszkodzenia czy naruszenia ciągłości delikatnej struktury naskórka.

By zabieg depilacji laserowej nóg we Wrocławiu był bezpieczny, należy się do niego odpowiednio przygotować. Przede wszystkim na co najmniej miesiąc przed planowanym trwałym usuwaniem owłosienia należy zaniechać opalania się zarówno na słońcu, jak i w solarium. Również na miesiąc przed datą zabiegu zaleca się zrezygnowanie ze stosowania kremów depilujących oraz maści zawierających witaminę A, C, retinolu czy kwasów owocowych, a także leków podrażniających skórę. Należy również zadbać o ty, by skóra nie była sucha i podrażniona.

Ponadto przed przystąpieniem do wykonania zabiegu depilacji laserowej we Wrocławiu przeprowadza się konsultację mającą na celu zebranie wywiadu i określenie stanu skóry i włosa pacjenta. Na podstawie zebranych danych osoba przeprowadzają zabieg jest w stanie odpowiednio dobrać parametry lasera, należycie je dostosowując do potrzeb pacjenta, a wszystko po to, by depilacja laserowa była w pełni bezpieczna. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, można przeprowadzić zabieg.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo zabiegu depilacji laserowej nóg we Wrocławiu, kluczową kwestię odgrywa również postępowanie pozabiegowe. Bezpośrednio po jego przeprowadzeniu nie wolno stosować preparatów mogących powodować podrażnienie i wysuszenie skóry, takich jak mydła, dezodoranty, antyperspiranty czy kosmetyki na bazie alkoholu. Na skórę należy aplikować substancje kojące, łagodzące i nawilżające. Ponadto przez 4 tygodnie po zabiegu nie wolno wystawiać skóry na działanie promieni słonecznych i trzeba pamiętać o stosowaniu kremów z wysokim filtrem UVA/UVB.

Depilacja laserowa a pandemia Covid-19

Panująca już od kilku miesięcy epidemia Covid-19 nie stanowi przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegów depilacji laserowej. Salon kosmetyczny, w którym odbywa się zabieg, gwarantuje pełne bezpieczeństwo, zarówno klientom, jak i pracownikom. Przestrzegamy wielu restrykcyjnych zasad i procedur dotyczących zachowania bezpieczeństwa. Na bieżąco dezynfekowane są wszystkie sprzęty i obszary, z którymi klienci mają bezpośredni kontakt. Pracownicy wykonujący depilację laserową dokładnie dezynfekują ręce zarówno przed, po, jak i pomiędzy zabiegami. Również do dyspozycji klientów w różnym miejscach w salonie ustawiliśmy dozowniki z płynem dezynfekującym. Pamiętamy o częstym wietrzeniu pomieszczeń, a klientów zapisujemy na konkretne godziny, by wyeliminować możliwość spotykania się w salonie wielu osób w tym samym czasie.

Zabieg depilacji laserowej we Wrocławiu wykonywany w renomowanym salonie kosmetycznym przez doświadczonego specjalistę i przy użyciu wysokiej klasy, profesjonalnego lasera diodowego w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem, jak i stosowaniem się do zaleceń pozabiegowych stanowi gwarancję bezpieczeństwa i skuteczności zabiegu dającego długotrwałe i zadowalające efekty zarówno u kobiet, jak i mężczyzn.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment