LOADING

Type to search

Codzienna pielęgnacja ciała – jak wykonywać ją z korzyścią dla urody?

Tags: , ,

Codzienna pielęgnacja ciała – jak wykonywać ją z korzyścią dla urody?

Kasia kwiecień 5, 2020
Share

Z reguły większość kobiet poświęca więcej czasu pielęgnacji twarzy, niż pielęgnacji ciała. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na oba te elementy. Zwykły prysznic nie wystarczy, aby utrzymać urodę w nienagannym stanie. Codzienna pielęgnacja ciała powinna obejmować zarówno odpowiednie zabiegi upiększające, jak i zadbanie o higienę osobistą. W tym celu warto zatroszczyć się o regularne wykonywanie określonych czynności i zastosowanie dobrych kosmetyków.

Codzienna pielęgnacja ciała

Skóra twarzy ma dużo bardziej bezpośredni kontakt z czynnikami zewnętrznymi, które negatywnie odbijają się na jej kondycji. Dotyczy to przede wszystkim słońca, wiatru czy mrozu. Prowadzą one do przesuszenia i odwodnienia skóry, a także przyczyniają się do jej przedwczesnego starzenia. Pielęgnacji wymaga jednak całe ciało. Kluczowe znaczenie ma odpowiedni dobór preparatów do oczyszczania, złuszczania i nawilżania skóry. Stosowane płyny i żele pod prysznic powinny zawierać substancje odżywcze, które chronią przed przesuszeniem i podrażnieniem. Lepiej więc unikać kosmetyków na bazie alkoholu, mydła i drażniących detergentów. Nie bez znaczenia pozostają balsamy nakładane po kąpieli, które muszą być dobrze dostosowane do potrzeb użytkowniczki. Normalnej skórze wystarczą kosmetyki nawilżające, jednak przy skłonności do przesuszania warto wybrać preparat intensywnie nawilżający i delikatnie natłuszczający.

Oczyszczanie i nawilżenie skóry ciała

Ciało należy oczyszczać podczas kąpieli. Wykorzystane kosmetyki powinny być pozbawione parabenów, silikonów i konserwantów, które działają wysuszająco i wywołują reakcje alergiczne. Takie żele pod prysznic są bezpieczne pod skóry, a jednocześnie orzeźwiają i skutecznie oczyszczają. W przypadku dłuższej kąpieli w wannie, warto dodać do wody produkt natłuszczający. Bardzo dobrze sprawdzi się w tym celu olejek do kąpieli. Warto też pamiętać, że gorąca woda może działać na skórę bardzo niekorzystnie. Wysokie temperatury przesuszają naskórek, a także zwiększają jego skłonność do nadwrażliwości. Optymalnym rozwiązaniem jest branie kąpieli w wodzie letniej, a sporadycznie nawet zimniej. Niskie temperatury wzmacniają odporność, dzięki czemu działają na organizm stymulująco i odmładzająco.

nogiZłuszczanie i nawilżanie skóry ciała

Najlepszym sposobem na usunięcie martwego naskórka jest wykonanie peelingu. Zabieg ten pozbawia skórę niepotrzebnej warstwy, a także przygotowują ją do wchłaniania składników odżywczych. Zyskuje ona również jędrność, napięcie i pożądaną elastyczność. Do złuszczania skóry najlepiej wykorzystać peelingi i scruby z drobno- lub gruboziarnistymi drobinkami. Pierwsze przeznaczone są dla skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień, natomiast drugie dla skóry normalnej lub pozbawionej elastyczności. Kolejny etap to nawilżenie ciała. Skóra wymaga solidnej dawki składników odżywczych, które chronią przed inwazyjnymi czynnikami zewnętrznymi. Najlepiej stosować preparaty nawilżające, które zmiękczają naskórek i przeciwdziałają jej szorstkości. Wybrany kosmetyk powinien też zapobiegać wysuszaniu się skóry i chronić przed powstawaniem zmarszczek. Do pielęgnacji biustu dobrze sprawdzi się krem Ovashape. Recenzję tego produktu można przeczytać na stronie: https://wsibie.edu.pl/ovashape/. Dzięki swojej recepturze, krem Ovashape ujędrnia piersi i przyczynia się do poprawy ich wyglądu.

Zdrowy styl życia

Uzupełnieniem codziennych zabiegów pielęgnacyjnych powinien być zdrowy styl życia. Warto regularnie pijać wodę mineralną, która ma bardzo korzystny wpływ na skórę. Skutecznie ją nawilża i chroni przed odwodnieniem, a tym samym przeciwdziała przesuszaniu i powstawaniu wyprysków. Nie bez znaczenia pozostaje odpowiednia dieta, pozbawiona żywności wysokoprzetworzonej oraz oparta na naturalnych produktach. Istotna jest także regularna aktywność fizyczna, najlepiej w formie systematycznych ćwiczeń gimnastycznych i częstego ruchu na zewnątrz. Warto też wietrzyć i nawilżać pomieszczenia, dzięki czemu skóra całego ciała będzie w stanie efektywniej oddychać.

Tags:

Leave a Comment

Next Up