LOADING

Type to search

Błędy zakupowe, które wciąż popełniasz

Tags: , ,

Błędy zakupowe, które wciąż popełniasz

Kasia marzec 23, 2019
Share

Nie lubisz zakupów? Uważasz, że zawsze wybierasz coś, co w sklepie wydaje się być „petardą”, co pięknie podkreśla twoje kształty, jednak po przyjściu do domu jesteś co najmniej zaskoczony swoim wyborem? Jeśli tak, to wygląda na to, że wybierając się na zakupy do centrum handlowego w Warszawie wciąż popełniasz pewne błędy, które dotyczą wielu z nas. Zobacz jak je wyeliminować i w pełni cieszyć się nowymi nabytkami w garderobie!

Wolisz więcej

Podstawowy błąd, jaki popełnia wiele osób, to kupowanie ubrań na ilość. Często wiąże się to z wybieraniem takich produktów, które są tańsze. Przez to część ubrań w ogóle nie wykorzystujemy (bo mamy ich za dużo), a część ulubionych szybko niszczymy. Lepszym rozwiązaniem byłoby zakupienie mniejszej ilości ubrań, ale takich, które będą z nami przynajmniej dwa sezony. Wybierajmy takie materiały, które są przewiewne, oddychające, wygodne oraz takie, które się nie zmechacą po kilku użyciach. Wiedza o materiałach to jest coś, co każdy z nas powinien szybko przyswoić. Popularne sieciówki niestety często sprzedają ubrania słabej jakości. Lepiej jest się wybrać do takiego centrum handlowego w Warszawie, gdzie swoje butiki mają firmy nastawione na jakość. Takim przykładem jest Klif, z którego ofertą możesz zapoznać się tutaj: https://klif.pl/warszawa. Być może zapłacimy więcej za jedną rzecz, jednak będzie ona prezentowała na tyle wysoką jakość, że zakup będzie opłacalny.

Złe rozmiary

Nie wiedzieć czemu, wiele osób nie potrafi odpowiednio dobrać rozmiaru do swojej sylwetki. Panie często mają ten problem z biustonoszami – wciąż wybierają zbyt ciasne obwody, czy też zbyt małe miseczki. Jeżeli chodzi o ubrania, to trzeba pamiętać, że rozmiarówki się różnią i w jednym sklepie możemy mieć rozmiar 36, a w drugim 40. Nie sugerujmy się więc samą liczbą, ale mierzmy. Nie kupujmy też zbyt dużych ubrań, jeżeli chcemy ukryć np. za duży brzuch. Przez to optycznie będziemy źle wyglądać.

Zła kolorystyka

Sklepy z odzieżą mają to do siebie, że mają różne lustra oraz różne oświetlenia. To może znacząco wpłynąć na nasz ostateczny ogląd sytuacji. W sklepie może nam się coś wydawać świetne, dobrane do naszej karnacji, jednak w świetle dziennym wyglądamy już np. zbyt blado. Dobrze jest znać swoje kolory, wiedzieć, czy lepiej nam w zimnych, czy ciepłych tonacjach. Dużo nam również może powiedzieć zdjęcie. Zróbmy je sobie i porównajmy czy rzeczywiście efekt jaki jest w lustrze, jest podobny do tego na zdjęciu. Możemy wtedy zauważyć, że wiele rzeczy jednak na nas nie pasuje.

Za szybko

Czasami popełniamy również ten błąd, że kupujemy coś w biegu: bo mamy jakąś ważną imprezę, brakuje nam czegoś do stylizacji, w której chcielibyśmy gdzieś wyjść. Centrum handlowe? Warszawa  posiada tak bogatą ofertę w tym zakresie, że nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem odpowiednich butików blisko siebie. Nie zmienia to jednak faktu, że trzeba na to poświęcić nieco czasu. Pocieszające jest natomiast to, że z pewnością znajdziemy coś, co nam będzie pasować, jeżeli się odpowiednio do tego przygotujemy.

Zakupy „ciuchowe” to dla jednych przyjemność, inni najchętniej zatrudniliby osobę, która robiłaby to za nich. Ale jedno jest pewne – i tak będziemy musieli to robić, czy tego chcemy, czy nie. Nie traktujmy tego jako wysiłek, a możliwość pokazania siebie oraz naukę nad wyrobieniem swojego stylu.

Tags:

You Might also Like

Leave a Comment